Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tetramorium Caespitum Kraliçesi almak istiyorum

EMRE CAN

Pupa
30 Kas 2020
7
1
30
LV
0

Merhabalar.
Karınca beslemeye yeni başlayacağım forumda yeniyim İstanbul da ikamet ediyorum yaptığım ufak çaplı araştırmalarda Tetramorium Caespitum cinsi hoşuma gitti kraliçe arayıp bulmaya zamanım maalesefki yok elinde bu cins kraliçe olan arkadaşlar iletişime geçebilirmi teşekkür ederim
Düzenleme: yapılan tavsiyeler sonucu bahar aylarına ertelemeye karar verdim teşekkür ederim. Yeni başlayacağım için tavsiyelerinize açığım

Son düzenleme:

Benzer konular

Burhan28

Süper Majör
16 Haz 2020
227
90
140
LV
0

Merhabalar.
Karınca beslemeye yeni başlayacağım forumda yeniyim İstanbul da ikamet ediyorum yaptığım ufak çaplı araştırmalarda Tetramorium Caespitum cinsi hoşuma gitti kraliçe arayıp bulmaya zamanım maalesefki yok elinde bu cins kraliçe olan arkadaşlar iletişime geçebilirmi teşekkür ederim
Tetramorium cinstir. Tetramorium caespitum dediğimiz zaman bu tür olur. Yeni başlayacaklar için uygundur ama bence messor başlangıç için daha iyi. Uçuşlar daha çok baharda oluyor. Bu aralar kraliçe bulmak zor. Bulsanız da birinden alsanız da kış uykusuna yatması gerekecek kraliçenin. Ayrıca aramıza hoş geldiniz.:)?

EMRE CAN

Pupa
30 Kas 2020
7
1
30
LV
0

Tetramorium cinstir. Tetramorium caespitum dediğimiz zaman bu tür olur. Yeni başlayacaklar için uygundur ama bence messor başlangıç için daha iyi. Uçuşlar daha çok baharda oluyor. Bu aralar kraliçe bulmak zor. Bulsanız da birinden alsanız da kış uykusuna yatması gerekecek kraliçenin. Ayrıca aramıza hoş geldiniz.:)?
Messor u araştırmadım bilginize danışacağım yiyecek olarak çeşitliliği severmi ve kolonisini temiz tutarmı, çoğalması hızlımıdır, dayanıklımıdır biliyormusunuz acaba? Ayrıca teşekkür ederim :)

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Kış uykusu olduğu için bu dönem almanı önermem bahar geldiğinde bulabilirsin de alabilirsin de sana kalmış

Burhan28

Süper Majör
16 Haz 2020
227
90
140
LV
0

Messor u araştırmadım bilginize danışacağım yiyecek olarak çeşitliliği severmi ve kolonisini temiz tutarmı, çoğalması hızlımıdır, dayanıklımıdır biliyormusunuz acaba? Ayrıca teşekkür ederim :)
Karıncaların enerji, protein ve su ihtiyacı olur. Enerji ve su ihtiyacını kolayca halledebilirsin ancak protein ihtiyacı için canlı yem gerekir. (haşlanış yumurta, salam vs. de olur ama her koloni kabul etmeyebilir) İlk başladığınızda canlı yemle uğraşmak istemeyebilirsiniz. Bu sebeple messoru önerdim. Kendileri protein ihtiyaçlarını çim tohumu ve/veya kuş yemi ile karşılayabilirler. Ayrıca tetralardan daha büyüktürler ve bence izlemesi de çok daha keyifli.

EMRE CAN

Pupa
30 Kas 2020
7
1
30
LV
0

Karıncaların enerji, protein ve su ihtiyacı olur. Enerji ve su ihtiyacını kolayca halledebilirsin ancak protein ihtiyacı için canlı yem gerekir. (haşlanış yumurta, salam vs. de olur ama her koloni kabul etmeyebilir) İlk başladığınızda canlı yemle uğraşmak istemeyebilirsiniz. Bu sebeple messoru önerdim. Kendileri protein ihtiyaçlarını çim tohumu ve/veya kuş yemi ile karşılayabilirler. Ayrıca tetralardan daha büyüktürler ve bence izlemesi de çok daha keyifli.
Sizler söyledikten sonra messoru araştırdım çok daha iyi geldiler tercihlerimi değiştireceğim bir iki kaynaktan öğrendim bahar zamanı balkonları uçan karıncalarla doluyormuş arama zahmetinden kurtuldum diyebilirim herzaman yakalamak yakaladıktan sonra bire bir ilgilenip çoğaltmak daha keyifli gelsede zaman ayıramayacağımdan ötürü satın almayı düşünmüştüm ama böylesi daha iyi olucak anlaşılan

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Şahsen yeni başlayacaksanız messor öneririm mart-mayıs gibi bol bol uçacaklar.Her şeyi mükemmel başlangıç türü ilk işçisini bi' tık geç alması hariç.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Baharda İstanbulda bedava messor sahiplendireceğim sana da verebilirim istersen aramakla uğraşmak istemiyorsan

Users who are viewing this thread

Üst Alt