Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

tetramorium camponotus kraliçe mi ?

Benzer konular

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Cinsi hakkında bu fotoğraflardan pek bir şey söyleyemeyeceğim fakat eğer döllenmişse test tüpü hazırlayıp karanlık bir ortama alın ve olabildiğince açmayın rahatsız etmediğiniz takdirde uygun şartlarda birkaç gün içerisinde yumurtlayacaktır. İlk işçi çıktığında besleme yapabilirsiniz. Canlı yem konusuna gelince evet canlı yemsiz olmaz denecek kadar zor canlı yemden kastım yaşayan böceği vermek değil bir unkurdu veya sinek gibi böcekleri öldürerek verebilirsiniz. Canlı yem olmadan koloni yeteri kadar protein ve böceğin içindeki besinlerden yararlanamayacağı için ölür diyemiyorum fakat üreme hızı gibi şeyler gerçekten minimum hızda olur. İllaha canlı yemsiz diyorsanız petshoplardan balık pulu alabilirsiniz veya yediğiniz et, yumurta beyazı gibi besinleri vermeyi deneyebilirsiniz.

3 Haz 2020
10
1
30
LV
0

Cinsi hakkında bu fotoğraflardan pek bir şey söyleyemeyeceğim fakat eğer döllenmişse test tüpü hazırlayıp karanlık bir ortama alın ve olabildiğince açmayın rahatsız etmediğiniz takdirde uygun şartlarda birkaç gün içerisinde yumurtlayacaktır. İlk işçi çıktığında besleme yapabilirsiniz. Canlı yem konusuna gelince evet canlı yemsiz olmaz denecek kadar zor canlı yemden kastım yaşayan böceği vermek değil bir unkurdu veya sinek gibi böcekleri öldürerek verebilirsiniz. Canlı yem olmadan koloni yeteri kadar protein ve böceğin içindeki besinlerden yararlanamayacağı için ölür diyemiyorum fakat üreme hızı gibi şeyler gerçekten minimum hızda olur. İllaha canlı yemsiz diyorsanız petshoplardan balık pulu alabilirsiniz veya yediğiniz et, yumurta beyazı gibi besinleri vermeyi deneyebilirsiniz.
Messor cinsinde canlı yem daha az ön planda hatta olmasa olurmu peki

Alperen03

Asker
29 Mar 2020
354
92
185
Ödüller
2
LV
1

Messor cinsinde canlı yem daha az ön planda hatta olmasa olurmu peki
Messor türü hasatçı karınca olarak geçer tohumlardan proteinini karşılamak için karınca ekmegi yapar ondan dolayı evet canlı yemsizde beslene bilir ama ne kadar çeşit yem olursa üremede o oranda iyi olur

Users who are viewing this thread

Üst Alt