Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tetramorium Günlük ''1''

Ömer say

Majör
6 Ağu 2020
134
23
75
LV
0

5 işçili tetramorium kolonimin günlüğünü tutmaya karar verdim balık yemi deniyorum şuan umarım yerler sürekli yanına gidiyola ama yiyolar mı anlamadım

Ekli dosyalar

• IMG-20200809-WA0000.jpg
    IMG-20200809-WA0000.jpg
    58.2 KB · Görüntüleme: 189

Benzer konular

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Tetralar çoğu şeyi yiyor besin seçiciliklerine hiç rastlamadım şimdiye kadar büyük ihtimal balık yeminide yerler

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Daha önce balık yemi denemedim yem sert ise parçalamaya bilirler bunun için yemi ıslatarak yumuşatıp verebilirsin

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Küf yapmaması için 24 saat içinde geri alabilirsin , bir şu boostlama olayında şunu belirtmek istiyorum boostlama sadece sürekli beslemek değil doğada binlerce işçiye sahip koloniler var bu durum koloniye daha fazla besin getirmek için koloninin büyümesi gerekiyor kraliçe de daha çok besin için fazladan yumurta yapıyor bir de doğada ki koloniler sürekli olarak ölü canlılara denk gelmiyor her hangi bir hareketli yemi alt edebilmek için sayılarının fazla olması da geriyor bu sebeple de fazla işçi ihtiyacı da doğuyor ( koloniyi diğer türlerden korumak amacıyla fazla işçiye sahip olmayı saymıyorum) o yüzden fazla besin takviyesi yaparken arada koloninin alt edeceği büyüklükte canlı yemler atmanı tavsiye ederim bizzat denedim ve kraliçenin daha fazla yumurta yaptığına şahit oldum

Ömer say

Majör
6 Ağu 2020
134
23
75
LV
0

Küf yapmaması için 24 saat içinde geri alabilirsin , bir şu boostlama olayında şunu belirtmek istiyorum boostlama sadece sürekli beslemek değil doğada binlerce işçiye sahip koloniler var bu durum koloniye daha fazla besin getirmek için koloninin büyümesi gerekiyor kraliçe de daha çok besin için fazladan yumurta yapıyor bir de doğada ki koloniler sürekli olarak ölü canlılara denk gelmiyor her hangi bir hareketli yemi alt edebilmek için sayılarının fazla olması da geriyor bu sebeple de fazla işçi ihtiyacı da doğuyor ( koloniyi diğer türlerden korumak amacıyla fazla işçiye sahip olmayı saymıyorum) o yüzden fazla besin takviyesi yaparken arada koloninin alt edeceği büyüklükte canlı yemler atmanı tavsiye ederim bizzat denedim ve kraliçenin daha fazla yumurta yaptığına şahit oldum
Biti şey demişti tüpe ne kadar besin atarsanız koloni ona göre yumurtlar bende her gün besin verip ayrıca değiştirirsem daha iyi olur diye düşünüyorum bide 10 işçi gibi tüpü kaba koycam ordan beslicem dopru olurmu

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Yukarıda belirttiğim gibi besin aramaları için sayılarının fazla olması gerekiyor ve birde o besini de yuvaya taşımak için de fazla işçiye gerek duyulacak yani elbet tüpü kaba koyman doğru olur.

Ömer say

Majör
6 Ağu 2020
134
23
75
LV
0

Yukarıda belirttiğim gibi besin aramaları için sayılarının fazla olması gerekiyor ve birde o besini de yuvaya taşımak için de fazla işçiye gerek duyulacak yani elbet tüpü kaba koyman doğru olur.
Cümleni tan anlamadım on işçide küçük kaba koyyimmi yabi bence koymak mantıklı doğal ortamı o çünkü

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

Biti şey demişti tüpe ne kadar besin atarsanız koloni ona göre yumurtlar bende her gün besin verip ayrıca değiştirirsem daha iyi olur diye düşünüyorum bide 10 işçi gibi tüpü kaba koycam ordan beslicem dopru olurmu
her gün verip normale dönünce 3 günde bir verirsen koloni dengesi bozulabilir. çok yumurtlar ama normale dönünce yemek bulamayonca geri yerler yada yumurtaları beslemek için birbirini yerler vs. ya boostla full sürekli yem ver yada düzenli aralıklarla ver . ikisinin ortasını yaparken koloniyi yumurtlatıp yemi geciktirince hepsinin gitmesine neden olabilirsin

Ömer say

Majör
6 Ağu 2020
134
23
75
LV
0

her gün verip normale dönünce 3 günde bir verirsen koloni dengesi bozulabilir. çok yumurtlar ama normale dönünce yemek bulamayonca geri yerler yada yumurtaları beslemek için birbirini yerler vs. ya boostla full sürekli yem ver yada düzenli aralıklarla ver . ikisinin ortasını yaparken koloniyi yumurtlatıp yemi geciktirince hepsinin gitmesine neden olabilirsin
outworlde koyunca hergün vermiş olucam zaten

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

tavuk ciğer kıyma ceviz reçel bal meyve et sinek böcek aklına ne geliyorsa tetralara verebilirsin

Users who are viewing this thread

Üst Alt