Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Transfer Edemiyorum

ozbek

Yumurta
21 Kas 2020
2
0
5
LV
0

IMG-20220201-WA0002.jpeg

Ekte görülen tetralar yaklaşık 1 aydır bu şekilde. Tüp susuz outworldde sulu tüp var ama transfer olmuyorlar. Her şeyi denedim. 1 gün ışık durdu üzerlerinde daha sonra ışığa alışmalarını istemediğimden kaldırdım ışığı. Isıyla kışkırtmayı denedim ayrıca tüpe cımbız sokup biraz cama vurup ses çıkarttım ama yaptıkları tek şey yumurtaları ağızlarına alıp 20sn sonra yerlerine bırakmak. Bunun bir çözümü var mı?

Benzer konular

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

outworldü çıkarıp direkt sulu test tüpüyle bağlayın diğerine tam karanlık yapın 1 gün falan beklesinler.geçmezlerse minik sallamalarla tetikleyebilirsiniz (yumurtalara zarar gelmicek şekilde) iyi hobiler

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Transferde benide en çok yoran sinir eden cins tetra resmen inatlaşıyorlar.. campoda formicada ve diğer cinslerde çok transfer denedim Max 2 saatte müdahele etmeden transfer oluyorlar ama tetralar 2 gün sürdüğü oldu oda tam değil kraliçe ile 5-10 işçi geçiyor geride kalan işçilere manuel müdahele ediyorum.. @Lasius da dediği gibi tüpleri birleştir transfer edeceğin tüpü iyice karart diğer susuz tüp ışıkta kalsın ve hafif titreşimle rahatsız ederek dene

ozbek

Yumurta
21 Kas 2020
2
0
5
LV
0

Transferde benide en çok yoran sinir eden cins tetra resmen inatlaşıyorlar.. campoda formicada ve diğer cinslerde çok transfer denedim Max 2 saatte müdahele etmeden transfer oluyorlar ama tetralar 2 gün sürdüğü oldu oda tam değil kraliçe ile 5-10 işçi geçiyor geride kalan işçilere manuel müdahele ediyorum.. @Lasius da dediği gibi tüpleri birleştir transfer edeceğin tüpü iyice karart diğer susuz tüp ışıkta kalsın ve hafif titreşimle rahatsız ederek dene
yorum yazıldığı zamandan beri transfer etmeye çalışıyorum ama hala olmadılar ve tüplerine fener tutuyorum diğer tüp karanlık

Users who are viewing this thread

Üst Alt