Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

tüp temizliği nasıl yapılır

UnDie

Media
20 Haz 2020
83
12
50
LV
0

Merhaba arkadaşlar pheidol kolonimin tupunde cok fazla pisilk var şuan outworld deler tüpün içindeki pisliği nasıl temizleyebilrim?Yardım ederseniz cok mutulu olurum

Benzer konular

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

transfer edebilirsin ondan sonra temizle

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

şuan oldukları tüpün golgeligini cıkarrtım karsısıan golgelikli tüp koydum ışık ta tuttum 20dk bekledim fakat gecemdiler.
bulundukları tüpün suyu bitince geçerler ben paligolepislere bir buçuk gündür yapıyorum hala geçmediler değiştirmelerini istediğin tüpü güneşe tut 4-5 dk

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

bulundukları tüpün suyu bitince geçerler ben paligolepislere bir buçuk gündür yapıyorum hala geçmediler değiştirmelerini istediğin tüpü güneşe tut 4-5 dk
geçicekleri tüpü değil şu an olduları tüpü

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

tamamdır tutarım,geçirmemin nedeni sus problemi deigil de o biriken cekirge (vb) pislikler empati yapınca bi kötü oldum değiştireyim dedim.
mite olucaksa değiştir olmuyucaksa uğraşma test tüpü kalsın outworld de onlar geçer zaten gerekince

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

mite parazit türüdür çok küçüktürler sadece hareket ettiklerini görürsün küf olunca oluşurlar tüp de böcek artığı bırakırsın oluşabilirler yada kalıp halinde pislik varsa beyaz olanları koloniyi rahatsız edebilir ama kırmızı olanları koloniyi kısa sürede öldürebilir çünkü kan içerek beslenirler.

UnDie

Media
20 Haz 2020
83
12
50
LV
0

mite parazit türüdür çok küçüktürler sadece hareket ettiklerini görürsün küf olunca oluşurlar tüp de böcek artığı bırakırsın oluşabilirler yada kalıp halinde pislik varsa beyaz olanları koloniyi rahatsız edebilir ama kırmızı olanları koloniyi kısa sürede öldürebilir çünkü kan içerek beslenirler.
bide bir sorum daha var,karıncaların outworldu yuzdelik oalrak nemi kac olmalı

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
408
223
225
Ödüller
6
LV
3

Kirliliği azaltabilmek için besleme yaparken vereceğin un kurdu ve şekerli suyu yeterli boyutta keseceğin aliminyum folyonun üzerine koyup tüpe koyabilirsin. Beslediğin tür pislik yapan bir türdür mite oluşma ihtimali yüksek. Transfer için ise çok az miktarda tütünü ıslatıp tüplerine koy kokudan rahatsız olup diğer tüpe geçmeleri hızlanacaktır.

FormicaMan

Süper Majör
13 Eyl 2020
147
44
105
LV
0

Kirliliği azaltabilmek için besleme yaparken vereceğin un kurdu ve şekerli suyu yeterli boyutta keseceğin aliminyum folyonun üzerine koyup tüpe koyabilirsin. Beslediğin tür pislik yapan bir türdür mite oluşma ihtimali yüksek. Transfer için ise çok az miktarda tütünü ıslatıp tüplerine koy kokudan rahatsız olup diğer tüpe geçmeleri hızlanacaktır.
Kuru sigara tütünü mü?

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
408
223
225
Ödüller
6
LV
3

Islak bulursan da olur fark etmez çevrende illa sigara içen vardır en kolay dal sigarayı bulacağın için kuru da oluyor tütünü o yüzden ıslatman gerekecek

Users who are viewing this thread

Üst Alt