Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tür/Cins Sorgulama

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

20200913_105848.jpg
20200913_105845.jpg
20200913_110324.jpg

Saat: Sabah 10-11
İl: Çorum

Hafif yağmurdan sonra
Not: Kraliçe olduğu kesin kanatlarını döktü.

Benzer konular

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

ponerinar altfamilyasina ait guzel bi' tür fazladan varsa talibim :)
1-2 saat önce uçuş oldu öğlen sıcağında aradım biraz da hepsi gitmiş gibi 2-3 tane gördüm kanatlıydılar bir kaç saniye sonra uçtular.

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

rica ederim kolay gelsin her yerden bilgi aşırın zaten biliyorsunuzdur en giriş bilgisi ponerinae ler semi-claustral
semi-claustral ilk işçiye kadar da beslemek gerek anlamına geliyor değil mi? Bir de hakkında daha fazla bilgi biliyorsanız benimle paylaşabilir misiniz? İnternette araştırdım fakat hiç bir yerde net bir bilgiye ulaşamadım.

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

semi-claustral ilk işçiye kadar da beslemek gerek anlamına geliyor değil mi? Bir de hakkında daha fazla bilgi biliyorsanız benimle paylaşabilir misiniz? İnternette araştırdım fakat hiç bir yerde net bir bilgiye ulaşamadım.
Evet ponerinae'nin hepsi semi-claustral.Bendeki ponerayla bakımı benzer.Böcek ile besleniyorlar.Şekerli suyu kabul ediyorlar.Sana önerim topraklı kumlu bir test tüpü setupı.Normal tüpte dene gelişim alamazsan toprak ekle kum çakıl vs.Bilgi toplamak için sosyal medyadaki taglere youtubeda googleda aratarak veya googlescholar,resaerchgnet gibi sitelerden makale bularak ulaşabilirsiniz.Sadece cryptopone değil ponera ve hypoponeraya da bakabilirisiniz.Bakımları oldukça benzer.
@Berkay Türk senin spesifik bi' bakım ile ilgili bilgin var mı?

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

150 tl biraz fazla degil mi?Yurt içinde ticarete(para) girilmesini dogru bulmuyorum hobiyi gelir kapisi gormeyin.Bakamiyorsaniz dogaya salin veya hediye edin

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200920-184018_Chrome.jpg
    Screenshot_20200920-184018_Chrome.jpg
    79.6 KB · Görüntüleme: 137

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

150 tl biraz fazla degil mi?Yurt içinde ticarete(para) girilmesini dogru bulmuyorum hobiyi gelir kapisi gormeyin.Bakamiyorsaniz dogaya salin veya hediye edin
150 TL konusunda haklısınız biraz abartı bir sayı, bakamama gibi bir durum söz konusu değil. Eğer satılır ise diğer kolonilerime Outworld vb. gibi malzemeler ekipmanlar alacağım. Benim isteğim bu hobiye ayrıca para ayırmayım hem bu hobiden bir miktar para kazanayım o para ile de kendi kolonilerime yatırım yapayım düşüncem bu. Gelir kapısı vb. gibi bir durum da söz konusu değil sadece bu hobinin giderlerini karşılayacak bir gelir için. (150TL'yi 80TL'ye indirdim.)

Son düzenleme:

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

150 TL konusunda haklısınız biraz abartı bir sayı, bakamama gibi bir durum söz konusu değil. Eğer satılır ise diğer kolonilerime Outworld vb. gibi malzemeler ekipmanlar alacağım. Benim isteğim bu hobiye ayrıca para ayırmayım hem bu hobiden bir miktar para kazanayım o para ile de kendi kolonilerime yatırım yapayım düşüncem bu. Gelir kapısı vb. gibi bir durum da söz konusu değil sadece bu hobinin giderlerini karşılayacak bir gelir için. (150TL'yi 80TL'ye indirdim.)
Tabii siz de haklısınız hocam inşallah alici cikar da kaliteli hobi yaparsiniz ozaman

Users who are viewing this thread

Üst Alt