Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

tür seçimi (tarantula)

ardaacar25

Pupa
24 Mar 2021
45
6
30
LV
0

Brachypelma hamorii L1/2 (1cm)
Ceratogyrus darlingi L1/2 (1cm)
Tliltocatl albopilosus L3 (1-1,5cm)
Tliltocatl vagans L1 (0,5cm)
Davus L1 L
Maculata

bu 6 tarantula arasında seçim yapacak olsaydınız ve daha önce hiç tarantula bakmadıysanız hangisini seçerdiniz nedeniyle söyleyebilir misiniz :D

Son düzenleme:

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Bütçeden yana sıkıntı yoksa hamori derim biraz nadir bir tür Türkiye şartlarında bulunması zor.. bütçe olarakta Vagans derim.. diğerlerini eleyebilirsin ağaç ve tünel türleri olduğu için başlangıç için biraz sıkıntı olur :)

ally05

Yumurta
13 Kas 2021
44
5
15
LV
0

Brachypelma hamorii L1/2 (1cm)
Ceratogyrus darlingi L1/2 (1cm)
Tliltocatl albopilosus L3 (1-1,5cm)
Tliltocatl vagans L1 (0,5cm)
Davus L1 L
Maculata

bu 6 tarantula arasında seçim yapacak olsaydınız ve daha önce hiç tarantula bakmadıysanız hangisini seçerdiniz nedeniyle söyleyebilir misiniz :D
darlingi en ucuzu ve vaganstan sonra en güzeli

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
976
487
325
Ödüller
13
LV
4

Macu haric herhangibiri olur birtek darlingi zorlayabilir

nigrita

Majör
16 Ara 2021
108
53
75
LV
0

Brachypelma hamorii seçerdim hem görünüşü güzel hem sakin bi tür
Brachypelma yavaş büyüyen bir tür yeni başlayanları sıkabilir. 30 derece sıcaklık ve bol nem de brachypelma tarantulalarıma power feeding yapmıştım ona rağmen nazlı nazlı büyüyorlardı :D tabi bu benim kendi tecrübem herkes benim yaşadağımı yaşayacak diye bir kaide yok fakat acemi arkadaşlarda yem çeşitliliği ve yüksek proteinli yemler pek olmadığından bir şey değişeceğini sanmıyorum :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt