Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tür Sorgulama

isko

Yumurta
24 Ağu 2020
4
0
5
LV
0

Merhaba, 22.08.2020 tarihinde İstanbul Beykozda onlarcası arasından aldığım bu kraliçenin türü nedir acaba? Forumdaki benzer fotoğraflara Lasius denilmiş ancak emin olamadım, yeni başlıyorum hobiye. Herkese iyi günler
IMG_20200824_140904.jpg

Benzer konular

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Lasius Ayırt Etme.jpg

Bu fotoğraf size alt türü konusunda yardımcı olabilir. Benim görüşüm Lasius Neglectus'a benziyor.

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Ekli dosyayı görüntüle 4259

Bu fotoğraf size alt türü konusunda yardımcı olabilir. Benim görüşüm Lasius Neglectus'a benziyor.
neglectus tür alttür değil lasius da cins :)

bana kalırsa sadece lasius dicem işçileri çikarana kadar bu tabloyu da doğru bulmuyorum en sonki araşrırmaya göre trde 26 lasius türü var birçok benzer tür var bu fotografla sadece lasius demek duser

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

neglectus tür alttür değil lasius da cins :)

bana kalırsa sadece lasius dicem işçileri çikarana kadar bu tabloyu da doğru bulmuyorum en sonki araşrırmaya göre trde 26 lasius türü var birçok benzer tür var bu fotografla sadece lasius demek duser
Tür önemli değil genelde. Cinsini bildikten sonra gerisini halledersin.

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

lasius neglegtus

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Tür önemli değil genelde. Cinsini bildikten sonra gerisini halledersin.
Altcins daha önemli aslında cunku o cins altindaki turlerin ayirt edici ozellikleri oluyor formicanin altcinsi servformica olan turler raptiformicalar tarafindan kolelestriebiliyor vs ya da camponotus tanaemyrmex altcinsi agaccil degil ama myrmentoma agaccil olabiliyor hem de tas altinda vs.

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Merhaba, 22.08.2020 tarihinde İstanbul Beykozda onlarcası arasından aldığım bu kraliçenin türü nedir acaba? Forumdaki benzer fotoğraflara Lasius denilmiş ancak emin olamadım, yeni başlıyorum hobiye. Herkese iyi günler Ekli dosyayı görüntüle 4258
Konu dışı bir soru sormak istiyorum karıncanın fotoğrafını hangi cihaz ile çektiniz marka ve modelini paylaşabilir misiniz :D

isko

Yumurta
24 Ağu 2020
4
0
5
LV
0

Altcins daha önemli aslında cunku o cins altindaki turlerin ayirt edici ozellikleri oluyor formicanin altcinsi servformica olan turler raptiformicalar tarafindan kolelestriebiliyor vs ya da camponotus tanaemyrmex altcinsi agaccil degil ama myrmentoma agaccil olabiliyor hem de tas altinda vs.

Evet Lasius özelinde okuduklarım kadarıyla en önemli fark birden fazla kraliçenin kabul edilip edilmemesi konusunda. Mesela neglectuslarda oluyor nigerlarda olmuyor diye okudum. Ama arkadaşın dediği gibi işçiler çıkınca daha sağlıklı tespit edilebilir sanırım. Zaten yumurtlamislar bile :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt