Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Türleri nedir (Kraliçe ve koloni)

BedirhanM

Pupa
23 Nis 2022
86
8
30
LV
0

1)Öncelikle bu kraliçeyi sorayım, hobi bahçemizde ekim yaparken bir karınca yuvasına denk geldim ve kürekle koloniyi çıkartıp başka bir yere aldım ve alırken de bu kraliçeyi buldum. Türü ne merak ediyorum çünkü çok güzel görünüyordu ve işçileri gerçekten baya hırçındı. Ertesi gün bıraktığım yeri kontrol ettiğimde biraz işçi zayiatı vardı ama yerleşmiş gibi görünüyorlardı, tutunabildiler mi bilmiyorum.
(
)
2)Bu koloniyi bugün gördüm ve aralarında baya iri bir kaç karınca gördüm, iri kısmı abdomeni sansam da biraz dikkatli bakınca iri kısmının abdomeni değil kafası olduğunu gördüm ve türünü merak ettim. Kraliçelerini göremedim.
(
)
3)Bu canlıları kraliçe ararken bir taşın altında buldum, ne olduklarını bilen var mı?
(
)
Son iki video baya titriyor kusar bakmayın, spordan yeni çıkmıştım net görüntü alamadım.