Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Türü ne? Ona göre bırakacağım.

BedirhanM

Pupa
23 Nis 2022
86
8
30
LV
0

Messor kraliçesi ararken buldum ama sanırım messor değil. Tam olarak emin olamadım yardımcı olabilir misiniz?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

camponotus olduğunu düşündüğüm için bıraktım.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    174.2 KB · Görüntüleme: 102
Son düzenleme:

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,856
475
Ödüller
20
LV
5

Bence campo daha zevkli en azından tohuma mahkum değiller :D ama daha önce bulmuştun sanki campo?

BedirhanM

Pupa
23 Nis 2022
86
8
30
LV
0

Evet evet o yüzden bıraktım zaten. Hatta hazır uçuş yakalamışken 2 tane almıştım biri tutmazsa biri tutar belki diye. Başka bir koloni daha kuracaksam farklı tür olsun istiyorum şuan. Yoksa Campo baya övülüyor o yüzden onu da merakla bekliyorum :) Hatta bugün kraliçelerin birinin ağzında şeffafımsı beyaz bir şey gördüm ama rahatsızlık vermemek için dikkatli incelemedim, sanırım ilk yumurta geldi :)

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,856
475
Ödüller
20
LV
5

Evet evet o yüzden bıraktım zaten. Hatta hazır uçuş yakalamışken 2 tane almıştım biri tutmazsa biri tutar belki diye. Başka bir koloni daha kuracaksam farklı tür olsun istiyorum şuan. Yoksa Campo baya övülüyor o yüzden onu da merakla bekliyorum :) Hatta bugün kraliçelerin birinin ağzında şeffafımsı beyaz bir şey gördüm ama rahatsızlık vermemek için dikkatli incelemedim, sanırım ilk yumurta geldi :)
Campolar yavaş yumurtlar ve yavaş gelişir kolonin +100 işçiye çıkması 3-4 sene sürer ama agresiflik boyut ve sıfır stress dersen tabiki Campanotus :)

BedirhanM

Pupa
23 Nis 2022
86
8
30
LV
0

Campolar yavaş yumurtlar ve yavaş gelişir kolonin +100 işçiye çıkması 3-4 sene sürer ama agresiflik boyut ve sıfır stress dersen tabiki Campanotus :)
Her gördüğüm ilgimi çekiyor valla, Campo ilk göz ağrısı o yüzden yeri ayrı :) ama Messor görünce o majör işçiler çok çekici geliyor, Cata lar uzun bacakları o garip duruşları ile baya ilgimi çekiyor, bakalım yavaş yavaş buldukça deneyeceğim. Bugün bir iki ne olduğunu bilmediğim tür gördüm ve çekmeye çalıştım, onları da paylaşacağım fotoğraflar netse birazdan. Hobi çok geniş ve bende çok yeniyim, haliyle baya soru oluyor kafada :)

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,856
475
Ödüller
20
LV
5

Her gördüğüm ilgimi çekiyor valla, Campo ilk göz ağrısı o yüzden yeri ayrı :) ama Messor görünce o majör işçiler çok çekici geliyor, Cata lar uzun bacakları o garip duruşları ile baya ilgimi çekiyor, bakalım yavaş yavaş buldukça deneyeceğim. Bugün bir iki ne olduğunu bilmediğim tür gördüm ve çekmeye çalıştım, onları da paylaşacağım fotoğraflar netse birazdan. Hobi çok geniş ve bende çok yeniyim, haliyle baya soru oluyor kafada :)
Cata senin için çok erken bir süreç çünkü diğerlerinden tamamen farklı setupları oluyor işçi eklemen gerekebilir vs felan :) 1 sezon kendini diğer cinslerle tecrübe et onları anla ihtiyaçlarını karşıla öğren sonra istediğin türe bakarsın :)

BedirhanM

Pupa
23 Nis 2022
86
8
30
LV
0

Cata senin için çok erken bir süreç çünkü diğerlerinden tamamen farklı setupları oluyor işçi eklemen gerekebilir vs felan :) 1 sezon kendini diğer cinslerle tecrübe et onları anla ihtiyaçlarını karşıla öğren sonra istediğin türe bakarsın :)
Evet evet fark ettim onu, zaten şimdi biraz daha kolay türler ile ısınacağım dediğiniz gibi. Cata'ların uçuşuna da daha var sanırım, o zaman geldiğinde biraz kendimi tartarım e tabi biraz da ortam müsait olursa belki bu yaz ama daha oluru önümüzdeki sene onları denerim gibi. Yurt ortamında onların istediği koşulları sağlayabileceğim bir ortam oluşturmak zor olacaktır, bu sene okul bitince seneye daha kolay olur :)

CanlilarEvi

Media
24 Nis 2022
120
29
55
LV
0

Bana göre messordan daha kolay :) sadece canlı yemlere biraz daha düşkünler
Evet öyleler.
Aylardır karınca beslemek iatiyorum camponotus türü ama ortamı sağlayamıyorum bugün işten geldiğim gibi 2 3 saat uğraştım ve bi güzel yer yaptım. Cumartesi veya pazar günü camponotus avına çıkacam ilk camponotusum olacak.

Users who are viewing this thread

Üst Alt