Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Türü nedir acaba bilen arkadaşlar söyleyebilirmisiniz ?

MertoZZen

Yumurta
24 Nis 2022
6
1
15
LV
0

Türü nedir ?

Ekli dosyalar

• IMG-20220424-WA0010.jpg
    IMG-20220424-WA0010.jpg
    96.7 KB · Görüntüleme: 138
  • IMG-20220424-WA0006.jpg
    IMG-20220424-WA0006.jpg
    97.1 KB · Görüntüleme: 146
  • IMG-20220424-WA0000.jpg
    IMG-20220424-WA0000.jpg
    115.6 KB · Görüntüleme: 148

Benzer konular

nigrita

Majör
16 Ara 2021
108
53
75
LV
0

emin olmamakla birlikte componotus ailesinden olduğunu tahmin ediyorum. Bu konuda bilgili arkadaşlar yakın zamanda en doğru bilgiyi ileteceklerdir.

19 Haz 2022
84
14
30
LV
0

ya camponotus sanchus yada camponotus fellah.işçilerden kolay anlaşılır.sanchus işçisi sarıdır.fellah koyu renklerdedir

Ares

Süper Majör
Deneyimli Hobici
8 May 2022
235
111
140
Ödüller
4
LV
2

Spesifik görünümü olmayan hiç bir karınca ayırt edilmez. Yok söyleyse şudur, yok böyleyse budurla ayırt edilecek şeyler değil arkadaşlar bunlar. Sanctusun tıpatıp aynısı türlerde var. O yüzden ihtimallere bakmiyorsunuz bile. 49 tane messor türü kayıtlı. Kendinizi fellah ve sanctusla kısıtlamayin

19 Haz 2022
84
14
30
LV
0

Spesifik görünümü olmayan hiç bir karınca ayırt edilmez. Yok söyleyse şudur, yok böyleyse budurla ayırt edilecek şeyler değil arkadaşlar bunlar. Sanctusun tıpatıp aynısı türlerde var. O yüzden ihtimallere bakmiyorsunuz bile. 49 tane messor türü kayıtlı. Kendinizi fellah ve sanctusla kısıtlamayin
tamam güzel kardeşim.ben sadece youtube videolarından gördüğüm kadarıyla söylüyorum.fellah ve sanchusa benziyor.dediğim gibi işçiler çıkınca belli olur.ben zaten bu hobiyi 2 senedir takip ediyorum.ama yapmaya bu sene haziranda karar verdim.bir tetra vardi öldü bu ay. bana acemi diyebilirsin bundada haklısın ama hobiyi 2 senedir takip ediyorum yani gerekli bilgileri bilerek başladım haziranda..ve tahminimce hepiniz abilerim ablalarımsınız.benden daha tecrübelisiniz hobide.

Son düzenleme:

Ares

Süper Majör
Deneyimli Hobici
8 May 2022
235
111
140
Ödüller
4
LV
2

tamam güzel kardeşim.ben sadece youtube videolarından gördüğüm kadarıyla söylüyorum.fellah ve sanchusa benziyor.dediğim gibi işçiler çıkınca belli olur.ben zaten bu hobiyi 2 senedir takip ediyorum.ama yapmaya bu sene haziranda karar verdim.bir tetra vardi öldü bu ay. bana acemi diyebilirsin bundada haklısın ama hobiyi 2 senedir takip ediyorum yani gerekli bilgileri bilerek başladım haziranda
Benim bahsettiğim konu hobiye ayırdığın süreyle alakalı değil dostum. 2 senede dünya kadar bilgi edinebilirsin. Sadece YouTube videoları izleyerek hobi tam yapılmaz çünkü herkesin kendi kafasına göre çektiği videolar var. Bende diyorum ki fellah ve sanctusa benzeyen hatta ayrımını dahi yapamayacağınız türler var. Kimseyi acemiliği ile yargılamam öyle bir yapım yok. Konu sadece eğer yeterli bilgiye sahip değilseniz kafa karıştırıcı veya yanlış bilginin verilmesi ve yayılması olarak değerlendirilmeli. 2 senedir yapıyormuşsun ne güzel bak kendinde diyorsun. Bende sana diyorum ki az önce yazdığım gibi sadece 2 türle kendini kısıtlama. Hobiyi yapmak illaki karıncayı beslemek değildir. Hakkında araştırmalar yapmak, akıl fikir yürütmek vb. durumlarda hobi kapsamına girer. Yani eğer sadece YouTube videoları izliyorsan bilgiye tam erişim sağlayamazsin.

19 Haz 2022
84
14
30
LV
0

Benim bahsettiğim konu hobiye ayırdığın süreyle alakalı değil dostum. 2 senede dünya kadar bilgi edinebilirsin. Sadece YouTube videoları izleyerek hobi tam yapılmaz çünkü herkesin kendi kafasına göre çektiği videolar var. Bende diyorum ki fellah ve sanctusa benzeyen hatta ayrımını dahi yapamayacağınız türler var. Kimseyi acemiliği ile yargılamam öyle bir yapım yok. Konu sadece eğer yeterli bilgiye sahip değilseniz kafa karıştırıcı veya yanlış bilginin verilmesi ve yayılması olarak değerlendirilmeli. 2 senedir yapıyormuşsun ne güzel bak kendinde diyorsun. Bende sana diyorum ki az önce yazdığım gibi sadece 2 türle kendini kısıtlama. Hobiyi yapmak illaki karıncayı beslemek değildir. Hakkında araştırmalar yapmak, akıl fikir yürütmek vb. durumlarda hobi kapsamına girer. Yani eğer sadece YouTube videoları izliyorsan bilgiye tam erişim sağlayamazsin.
abi zaten denemeyle oluyor..bende denemiş insanlarada bakıyorum.zaten youtube videolarıda bir araştırma için kullanıyorum.

Son düzenleme:

Ares

Süper Majör
Deneyimli Hobici
8 May 2022
235
111
140
Ödüller
4
LV
2

abi zaten denemeyle oluyor.birde yaşım küçük 13 yaşındayım.yani sizin düşünceniz daha olgun.bende denemiş insanlarada bakıyorum.zaten youtube videolarıda bir araştırma için kullanıyorum. birde bu arada yaşımın bir sıkıntısı yok demi.zaten küfür yada hakaret te etmiyorum.edende yok.bence bir sıkıntısı olmaz
Hayır yaşının neden sıkıntısı olsun ki?

Users who are viewing this thread

Üst Alt