Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Uçuşlar Başlar mı

egebiricik

Yumurta
16 Şub 2022
25
3
15
LV
0

Pazar gününden sonra uçuşların başlar mı sizce

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-03-26-17-56-34-825_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-03-26-17-56-34-825_com.android.chrome.jpg
    86 KB · Görüntüleme: 138

Benzer konular

Berk1497

Pupa
8 Ocak 2022
59
47
30
LV
0

İzmirde dün Messor uçuşları başladı, bir çok kraliçe gördüm etrafta. Artık yavaştan her yerde başlar diye düşünüyorum

UurCan

Majör
Deneyimli Hobici
8 Şub 2022
61
85
60
Ödüller
3
LV
2

Pazar gününden sonra uçuşların başlar mı sizce
Merhaba benim alanım karıncalar değil ama karınca hobisinde bir çok arkadaşım var onların sohbetlerinden öğrendiğim kadarını seninle de paylaşmak isterim, karınca uçuşlarının belli bir takvimi olmasının yanı sıra sıcaklık,nem,çevre koşulları ve koloni sağlık durumu da etkilidir. Bir koloninin bulunduğu konumun çevre koşulları yani koloninin diğer böcek faktörleri yüzünden tehdit altında olup olmadığı, rüzgarın şiddeti, nem oranı ve koloninin kış uykusundan çıktığında ki sağlık durumu uçuşları etkiliyor bunları anlatmamda ki sebep hevesini kırmak değil eğer çok heves edip bulamazsan bu işi yapamadığından değil de şartların yerine gelip gelmediğinden de şüphe edebilirsin onun dışında ekinoksla girdiğimiz ilkbahar sezonunda keyifli hobiler dilerim ?

egebiricik

Yumurta
16 Şub 2022
25
3
15
LV
0

Merhaba benim alanım karıncalar değil ama karınca hobisinde bir çok arkadaşım var onların sohbetlerinden öğrendiğim kadarını seninle de paylaşmak isterim, karınca uçuşlarının belli bir takvimi olmasının yanı sıra sıcaklık,nem,çevre koşulları ve koloni sağlık durumu da etkilidir. Bir koloninin bulunduğu konumun çevre koşulları yani koloninin diğer böcek faktörleri yüzünden tehdit altında olup olmadığı, rüzgarın şiddeti, nem oranı ve koloninin kış uykusundan çıktığında ki sağlık durumu uçuşları etkiliyor bunları anlatmamda ki sebep hevesini kırmak değil eğer çok heves edip bulamazsan bu işi yapamadığından değil de şartların yerine gelip gelmediğinden de şüphe edebilirsin onun dışında ekinoksla girdiğimiz ilkbahar sezonunda keyifli hobiler dilerim ?
Teşekkür ederim bilgileriniz için

rlanta

Media
22 Şub 2022
88
71
50
Ödüller
1
LV
1

Selamlar, uçuşlar UğurCan'ın bahsettiği gibi bir takvimden çok belirli faktörler altında (nem, sıcaklık, rüzgar, tehditler vb.) oluşmaktadır. Bundan dolayı net bir takvim verilemez. Dediğimiz gibi belirli faktörlere göre aramaya çıkabilirsiniz. Örneğin ben Ankara'da yaşayan birisi olarak, haftaya perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günleri hava oldukça sıcak ve nemli oluyor. Bu sıcaklıklarda uçuş için aramalara çıkaracağım. Bunun dışında önerebileceğim, uçuş olmasa bile günlük olarak karınca yuvası arayarak karşınıza çıkan yuvaları sıcak ve nemli günlerde uçuş kontrolü için ziyaret edebilirsin. Bu arada, forum veya discord adresimizi ziyaret ederek sohbetler sırasında uçuş duyurularına denk gelebilirsin. Genelde bir uçuş olduğunda birbirlerine söyleyen bir kitlemiz bulunmakta. Eğer aklında kalan bir soru varsa sorabilirsin. Keyifli hobiler, iyi forumlar... :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt