Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Un Kurdu Böceği Mi?

19 Nis 2021
77
25
30
LV
0

Kümes hayvanları bende de var ama hiç denk gelmedim. Eğer oluyorsa hemen gidip arayıp bulacağım :)

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Benim anlamadığım bunlar kümese nasıl geldi çevrende un fabrikası felan varmı yada kümes hayvanlarına verdiğiniz yemlerin içine bi şekilde karışıp ordanmı çıkıp üremeye devam ettiler :) sonuçta bu bir böcek türü ve bakteri gibi çoğalamazlar mutlaka bi yerden 4-5 tane veya daha fazlası kurt olarak gelmişki burda döngü başlamış.. uzun zamandır canlı yemlerle iç içeyim ama bu konu bendede merak uyandırdı şimdi :)

hakan

Asker
28 Haz 2020
388
178
185
Ödüller
3
LV
2

Benim anlamadığım bunlar kümese nasıl geldi çevrende un fabrikası felan varmı yada kümes hayvanlarına verdiğiniz yemlerin içine bi şekilde karışıp ordanmı çıkıp üremeye devam ettiler :) sonuçta bu bir böcek türü ve bakteri gibi çoğalamazlar mutlaka bi yerden 4-5 tane veya daha fazlası kurt olarak gelmişki burda döngü başlamış.. uzun zamandır canlı yemlerle iç içeyim ama bu konu bendede merak uyandırdı şimdi :)
Muhtemelen dediginiz gibi buday falan verirken içine karışmış olabilir yoksa açık bahçede yok sadece kümes içinde var

19 Nis 2021
77
25
30
LV
0

Hemen gidip kümese baktım fakat yok burada herhalde bizim yemlere pupa ya da kurtken karışmamış ?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Muhtemelen dediginiz gibi buday falan verirken içine karışmış olabilir yoksa açık bahçede yok sadece kümes içinde var
Öyle olsa bile un kurdu böceği olduğundan biraz şüpheliyim çünkü bu tür kendi başına tahılların arasında kurt olup yaşamına başlayamaz.. aklıma Türkçede un biti olarak da bilinen tarım zararlısı bir kınkanatlı olan ve un kurdu ile aynı aileden gelen un biti böceği geliyor..
mutfak veya kilerde bekleyen unlara ve tahıllara da dadanarak yaşamlarını sürdürerek üremelerine devam ederler..

Users who are viewing this thread

Üst Alt