Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Un kurdu böceğim uçtu??

TarantulaAşığı

Süper Majör
13 Nis 2021
186
117
105
Ödüller
2
LV
1

Uzun bir süredir un kurdu besliyorum az önce bir böcek kanatlanıp uçtu adeta. Çok çok şaşırdım acaba bu normal bir durum mu diğerleri de böyle uçar gider mi? Daha önce böyle bir durum yaşayan var mı?

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

Başıma gelmedi veya denk gelenede rastlamadım ama deneyim yaşayanlarda ve okuduğum yorumlarda çok ölümcül derecede aç kalmadıkları sürece uçamazlar yazıyordu ve çok uzun mesafe kat edemiyorlar en fazla 2 3 metre uçabildikleei gözlemlenmiş..

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Arkadaşın da dediği gibi ölecek kadar aç kaldıklarında uçtukları gözleniyormuş. Diğer forumlarda daha önce görmüştüm birkaç kişi de bunu yaşadı.

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Bence kaliteli beslenince her nesilde biraz daha güzel kabuk ve kanat sahibi oluyorlar ama aç kalıpta yeni yerler arama hissiyatı daha yüksek faktör olmalı.

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

Haftada 2 defa besliyorum aç kalmıyorlar neden uçtu acaba hiçbir fikrim yok
dediğine göre açlık faktörü kalkmış ortadan . demek ki başka bi etmen - sıcaklık nem tehdit vs. - onları bu davranışa itiyor olmalı . bunlara bakman öneririm . eğer hala devam ederse üstüne paslanmaz sineklik kapatabilirsin ...

Users who are viewing this thread

Üst Alt