Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Unkurdu, Dubia, ve Madagascar

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

Elimden geldiğince forumu takip eden ve okuyan birisiyim. Pek paylaşımım yok bir süredir. Bugün haftalık bakım ve temizlik vardı. Temizlikten önce resimler çekmiştim. Sizlerle paylaşmak istedim. Belki sizlere fikir verir daha iyi şeyler yaparsınız.
1-2 dubiaların olduğu kap
3-4 Madagascar, kapağın üstünü kesip sineklik ile yapıştırıp zımbaladım, tam alt kısmını ise vazelin sürdüm. Daha kaçan yok :) Malum arkadaşlar düz duvara tırmanabiliyor
5-7 Un Kurtları, üstekinin altını havya ile eriterek altıgen kestim (şekli altıgen olduğu için kolay oldu) Üstünü sineklik yaptım. Bu üste duruyor. Yavrular alta düşüyor. Altta büyüyor. Üzerinde durması için yan tutaçları çıkartarak diğerinin altına vidaladım. Böylece 2 yaşam alanı oluyor.
8-10 bu yaşam alanı fikrini önce madagascarlar için tasarladım hala öyle. Daha tam bitmedi. Yanlara aliminyum ince L çerceve yapacağım. Üst kısım görüldüğü gibi kızaklı. Aslında bu hali ile adult tarantula için ideal sanırım boyuları ise 30x30x30

Yaptıklarım profesyonel değil hatalar olabilir. Sadece okudukça öğrendikçe ve tecrübe ile fikirler oluşuyor birşeyler yapmaya çalışıyorum. Hafta sonları bunlara zaman ayırarak hafta içinin iş yoğunluğunu ve stresini atmak icin iyi oluyor.

Birde A5 boyutunda tarantula kitapçığı işine giriştim. Elimin altında olsun istiyorum. :)
Aklıma gelmişken sorayım Tliltocatl Albopilosus'un ingilizce diğer adı nedir. Örneğin Tliltocatl Vagans "Mexican Red Rump" diye geçiyormuş.

Herkese sevgi ve saygılar

Ekli dosyalar

• Resim01_Dubia.jpg
    Resim01_Dubia.jpg
    100.2 KB · Görüntüleme: 104
  • Resim02_Dubia.jpg
    Resim02_Dubia.jpg
    126.2 KB · Görüntüleme: 103
  • Resim03_Madagascar.jpg
    Resim03_Madagascar.jpg
    255.2 KB · Görüntüleme: 103
  • Resim04_Madagascar.jpg