Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Üyeyle İlgili Şikayet

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Plation

Pupa
31 May 2021
98
12
30
LV
0

Merhaba. Fotoğraflardan da gördüğünüz üzere satılık koloni ilanı olan birine yazdım. Bana ayırdığını söylediği halde ne benle adam gibi iletişim kuruyor nede sözünü tutuyor. Ayırdım dediği halde haberim olmadan başkasıyla da anlaşıyormuş arkadaş :) Tüm konuşmaları ve ilanı ekliyorum. Umarım bu üyeyle ilgilenilir. Alışveriş yapmaya niyeti olan arkadaşlara da ön bilgi olur :)

Ekli dosyalar

• İlan.PNG
    İlan.PNG
    376.3 KB · Görüntüleme: 237
  • şikayet 1.PNG
    şikayet 1.PNG
    24.1 KB · Görüntüleme: 231
  • şikayet 2.PNG
    şikayet 2.PNG
    31 KB · Görüntüleme: 223
  • şikayet 3.PNG
    şikayet 3.PNG
    25.7 KB · Görüntüleme: 204
  • şikayet 4.PNG
    şikayet 4.PNG
    25.5 KB · Görüntüleme: 202
  • şikayet 5.PNG
    şikayet 5.PNG
    25.5 KB · Görüntüleme: 217
  • şikayet 6.PNG
    şikayet 6.PNG
    27.4 KB · Görüntüleme: 199
  • şikayet 7.PNG
    şikayet 7.PNG
    20.9 KB · Görüntüleme: 196
  • şikayet 8.PNG
    şikayet 8.PNG
    31 KB · Görüntüleme: 202
  • şikayet 9.PNG
    şikayet 9.PNG
    32.5 KB · Görüntüleme: 220

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Konuşmalarda anormal bir durum yok dolandırıcılık yok sahtekarlık yok açık açık nedenlerini yazmış arkadaş, ki sebepleride gayet mantıklı bana göre.. canlı ayırtma olayı ayrı ben çok canlı aldım verdim gönderdim hiç sorun yaşamadım sebebi, ciddi alıcıysam ver telefon numaranı kardeşim at banka hesabını gönder canlıların resimlerini ve kargo takip numarasını al paranı olay bu kadar basit oldu bitti.. ha satıcı benle ilgilenmiyorsa yazdıklarıma cevap vermiyorsa lafları dolandırıyorsa o zamanda hadi eyvallah derim üzerinde durmam başka ilanlara bakarım.. ama sen satıcıya bir güvence vermemişsin net birşey konuşmamışsın yok kargo parası yok bilmem ne uzatmışsında uzatmışsın belki arkadaşın durumu yok belki zamanı kısıtlı vs vs..

Ben burada taraf değilim niyetim kimseyi kötülemek değil sadece gördüklerim üzerinden yorum yaptım.. ne satıcıyı tanırım bilirim nede seni o yüzden kusur varsa şimdiden affola..

Son düzenleme:

Plation

Pupa
31 May 2021
98
12
30
LV
0

Konuşmalarda anormal bir durum yok dolandırıcılık yok sahtekarlık yok açık açık nedenlerini yazmış arkadaş, ki sebepleride gayet mantıklı bana göre.. canlı ayırtma olayı ayrı ben çok canlı aldım verdim gönderdim hiç sorun yaşamadım sebebi, ciddi alıcıysam ver telefon numaranı kardeşim at banka hesabını gönder canlıların resimlerini ve kargo takip numarasını al paranı olay bu kadar basit oldu bitti.. ha satıcı benle ilgilenmiyorsa yazdıklarıma cevap vermiyorsa lafları dolandırıyorsa o zamanda hadi eyvallah derim üzerinde durmam başka ilanlara bakarım.. ama sen satıcıya bir güvence vermemişsin net birşey konuşmamışsın yok kargo parası yok bilmem ne uzatmışsında uzatmışsın belki arkadaşın durumu yok belki zamanı kısıtlı vs vs..

Ben burada taraf değilim niyetim kimseyi kötülemek değil sadece gördüklerim üzerinden yorum yaptım.. ne satıcıyı tanırım bilirim nede seni o yüzden kusur varsa şimdiden affola..
Hocam burdaki asıl problem bir türlü cevap alamıyorum. Cevap aldığımda ise başkasına elden vericem oluyor. Ki ben zaten farkettim başka Bi uygulama üstünden olmuyacağını bunun üzerine yarın kargolayabilirmisiniz diye sordum. Evet benim burda bi hatam varsa oda normal kargo yapalım o zaman dememek oluyor ama bunda ben yarın kargolayabilirmisiniz diye sorduğumda sizin dediğiniz gibi mi tarzı bir yazı bile alamıyorum. Ha burası evet ama en sonunda direk bana ayrılan ürünün başkasına verilmesi sıkıntı ki ben ayrılsın bile istemiyordum ilk yazdığım gibi tamam deseydi hemen alıcaktım

Plation

Pupa
31 May 2021
98
12
30
LV
0

Telefon numarası diyorsunuz daha cevap verdiğinde verdim numarayı ama oradan da birşey göremedim. Ben açık konuşayım bu yazışmada benim sinir olduğum ve hissettiğim şu baştan bana tamam diyor daha sonra beni oyalıyor sonra elden verilebilecek birisi çıkınca da bana güle güle oluyor.

Plation

Pupa
31 May 2021
98
12
30
LV
0

Ki bu kadar konuşmada sıkıntı yaşadığım bir satıcıya ben nasıl güvenebilirim

Ki hatta biri daha istedi diye direk cevap aldım işlemi hızlandırıp almak istedim onda bile konuşmama engeline takıldım. Bu durumda ben nasıl güveneyim ki karşılıklı ne güven var burada

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Telefon numarası diyorsunuz daha cevap verdiğinde verdim numarayı ama oradan da birşey göremedim. Ben açık konuşayım bu yazışmada benim sinir olduğum ve hissettiğim şu baştan bana tamam diyor daha sonra beni oyalıyor sonra elden verilebilecek birisi çıkınca da bana güle güle oluyor.
İşte bak bununda cevabını verdim eğer satıcı sana güven vermiyorsa üstelemeyeceksin baktın cevap alamıyorsun uğraşma başka ilanlara göz at..

Plation

Pupa
31 May 2021
98
12
30
LV
0

İşte bak bununda cevabını verdim eğer satıcı sana güven vermiyorsa üstelemeyeceksin baktın cevap alamıyorsun uğraşma başka ilanlara göz at..
Ya valla hocam dediğin doğru bende işte sanctusu çok istiyordum ondan böyle oldu. Ama bende buraya bunu yazarak başka insanlara ifşalamak istedim açıkçası

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Ya valla hocam dediğin doğru bende işte sanctusu çok istiyordum ondan böyle oldu. Ama bende buraya bunu yazarak başka insanlara ifşalamak istedim açıkçası
İfşalık bişey yok bence abartı olmuş. Evet ayırdım demiş ama ciddi olmayan tonla alıcı ayırın demiştir bana. Hatta hediye dağıttığımda almak isteyip kargo çıkmak için adres isteyince ben kargo ücreti ödeyemem diyip vazgeçenler oldu. Burada sizin de tavrınız önemli.

Plation

Pupa
31 May 2021
98
12
30
LV
0

İfşalık bişey yok bence abartı olmuş. Evet ayırdım demiş ama ciddi olmayan tonla alıcı ayırın demiştir bana. Hatta hediye dağıttığımda almak isteyip kargo çıkmak için adres isteyince ben kargo ücreti ödeyemem diyip vazgeçenler oldu. Burada sizin de tavrınız önemli.
Hocam bana kalsa iletişime geçse daha ilk günün sabahında kargoya isterdim. Burdaki ana problem iletişimsiz bırakması. Üstüne de ben haber beklerken (çünkü hafta sonu girmesin denildi) bi bakıyorum elden veriyorum ben diyor. Bu mu düzgün hareket. Zaten gerçekten isteyerek yazdım. E kargoya yarın veririm demeden de ben para yollayamam.

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Hocam bana kalsa iletişime geçse daha ilk günün sabahında kargoya isterdim. Burdaki ana problem iletişimsiz bırakması. Üstüne de ben haber beklerken (çünkü hafta sonu girmesin denildi) bi bakıyorum elden veriyorum ben diyor. Bu mu düzgün hareket. Zaten gerçekten isteyerek yazdım. E kargoya yarın veririm demeden de ben para yollayamam.
Haksızsınız demiyorum. Burada sorun iletişim kurulamamış olması. Bir dahakine ciddiyseniz üstüne gitmekten çekinmeyin derim.

Pekmez

Pupa
15 Ağu 2021
52
3
30
LV
0

Merhaba. Fotoğraflardan da gördüğünüz üzere satılık koloni ilanı olan birine yazdım. Bana ayırdığını söylediği halde ne benle adam gibi iletişim kuruyor nede sözünü tutuyor. Ayırdım dediği halde haberim olmadan başkasıyla da anlaşıyormuş arkadaş :) Tüm konuşmaları ve ilanı ekliyorum. Umarım bu üyeyle ilgilenilir. Alışveriş yapmaya niyeti olan arkadaşlara da ön bilgi olur :)
Anormal ve dolandırıcılık bir durum yok adam risksiz yolu seçmiş uğraşmak istememiş gereksiz uzatmissiniz başka ilanlara bakınız

Plation

Pupa
31 May 2021
98
12
30
LV
0

Anormal ve dolandırıcılık bir durum yok adam risksiz yolu seçmiş uğraşmak istememiş gereksiz uzatmissiniz başka ilanlara bakınız
Hocam ben bir dolandırma olduğunu söylemiyorum zaten. Sadece sözünde durmadığını belirtiyorum. Saçma sapan bekletildiğimi gösteriyorum.

Plation

Pupa
31 May 2021
98
12
30
LV
0

Bence saçma bir şikayet DC den modlara yazabilirsin adam hiçbir kural ihlali yapmamış sadece kolay ve risksiz yolu seçmiş siz çok uzatmizsiniz.
Valla DC den modlara ulaşabildiğimi bilmiyordum bilseydim öyle yazardım. Valla kusura bakmayın sizin düşünceniz öyle olabilir ama benim karakterimde birine tamam sizindir diyip üstüne oyalıyorsam (pazartesi vereyim der gibi) bu sıkıntıdır. Bu konudaki düşüncemde bu. Buraya yazma nedenimide bir çok kez söyledim o yüzden bunu bir daha anlatmıyacağım.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Satıcı kişinin konuşmalarından anladığım kadarıyla öncelikli amacı para kazanmak değil, kolonileri elinden çıkarmak. Dolayısıyla bu işi para kazanmak için devamlı yapan birinden bahsetmiyoruz. Canlılar ve kendisi için ne kadar hızlı elimden çıkarsa o kadar iyi diye düşünerek elden teslime öncelik vermesi çok normal. Satıcının hatası, iletişimi zayıf olması. O da mazur görülüp es geçilebilir veyahut iletişimsizlik söz konusu ise bu durum dile getirilerek, karşılıklı konu sonlanabilir. Şikayet yazısı açıp "ifşalamalık" bir şey olmadığı kanaatindeyim. Konunun mümkünse kaldırılmasını, değilse de kilitlenmesini talep ediyorum. @Enif

Plation

Pupa
31 May 2021
98
12
30
LV
0

Satıcı kişinin konuşmalarından anladığım kadarıyla öncelikli amacı para kazanmak değil, kolonileri elinden çıkarmak. Dolayısıyla bu işi para kazanmak için devamlı yapan birinden bahsetmiyoruz. Canlılar ve kendisi için ne kadar hızlı elimden çıkarsa o kadar iyi diye düşünerek elden teslime öncelik vermesi çok normal. Satıcının hatası, iletişimi zayıf olması. O da mazur görülüp es geçilebilir veyahut iletişimsizlik söz konusu ise bu durum dile getirilerek, karşılıklı konu sonlanabilir. Şikayet yazısı açıp "ifşalamalık" bir şey olmadığı kanaatindeyim. Konunun mümkünse kaldırılmasını, değilse de kilitlenmesini talep ediyorum. @Enif
Hocam koloni elinden çıkarmak olsa kargo istediğimde neden beni haftasonu geçsin diye oyalıyor. Burda benle anlaşıldı sonrasında elden teklif gelince kolayına geldi ve beni es geçti ama bir yandan da elde tutmak istedi elden olayı kesinleşince de 3 gün sonra bana satamam dedi. Bilmiyorum şaşırdım açıkçası şu durumun bu grupta hiç önemi olmamasını. Benim anladığım bu forumda hareket önemli değil dolandırma yoksa sıkıntı yok demekti insanların hareketinin önemi yoktur. Modlarda sıkıntı yok görüyorsa kapansın zaten ben görüceğimi gördüm.

Plation

Pupa
31 May 2021
98
12
30
LV
0

Hocam birde karşılıklı konuşma diyorsunuz (fotoğraftada denedim yanıt alamayınca konuyu açtım buraya) 10 fotoğraftan fazla yüklenmediği için yükleyemedim. Şimdi yükleyeyi. Valla zaten adamın umrunda değilim :) Kusura bakmasında madem elden hızlı çıkartmak istiyor ilk ilana ekledim kargo olur demicek o zaman. Bilmiyorum üsttede dediğim gibi elde tutuldum bekletildim diğer iş kesinleşince posta konuldu sonrasında cevap bile alamadım. Burda olan olay bu. Ha aynı zamanda dediğim gibide bu forumda karaktere önem veerilmiyor sadece dolandırıldı dolandırılmadı durumuna bakılıyorsa eyvallah bu konu kapanabilir.

Ekli dosyalar

• Şikayet 12.PNG
    Şikayet 12.PNG
    31.6 KB · Görüntüleme: 186
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Users who are viewing this thread

Üst Alt