Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Üzgünüm

Zefix

Media
15 Tem 2022
137
16
55
LV
0

Hobiye başlayalı 3 hafta kadar oluyor. Messor ,lasius,compatonus,nitens olmak üzere 7 kolonim vardı.Tatile gitmeden once buradan ve diğer tecrübeli arkadslara danışarak karincalarimi besledikten sonra(un k.tatlı su)5 gü luğune tayile çiktim.Geldigimde nitens kralicemin can cekiştigini,1 tane lasius kralicemin öldüğünü ,50 civari messor iscilerimden de2 tanesininin kaldığını görünce çok üzüldüm.Keşke yanimda göturseydim.dedim.Kraliceleti ölen lasius yavrularını diger karincanin kolonisine üzgunlukle attim(belki yanlis yaptim)Anlamadım hadi digerleri aç kaldi messorlarin yemleri vardı.Hani birsey olmaz diyen arkadaşlar. Inanin cok üzüldüm.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

2 senedir karınca hobisindeyim bir çok kolonim oldu olmayada devam ediyor ama bu zamana kadar açlıktan ölen işçiler olmadı.. sadece ballı suyla bile 2 hafta duran formica kolonimde var.. seninkinde başka bir sorun vardır yemle alakalı değil bence.

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Hiçbir işçi yada kraliçe beslendikten 5 gün sonra ölmez. Başka bir sorundan kaynaklıdır ölmeleri

ysn1678

Pupa
21 Nis 2022
92
18
30
LV
0

Bayramın 2.günü memlekete Samsun'a gittim bütün kolonilerime bal verdim direk öyle gittim ve 2 gün önce döndüm tam 20 gün kaldım döndüğümde hiçbir kolonide zahiyat yoktu aksine messorlar çoşmuştu sizin ki 5 günle alakalı değil bencede

19 Haz 2022
84
14
30
LV
0

Hobiye başlayalı 3 hafta kadar oluyor. Messor ,lasius,compatonus,nitens olmak üzere 7 kolonim vardı.Tatile gitmeden once buradan ve diğer tecrübeli arkadslara danışarak karincalarimi besledikten sonra(un k.tatlı su)5 gü luğune tayile çiktim.Geldigimde nitens kralicemin can cekiştigini,1 tane lasius kralicemin öldüğünü ,50 civari messor iscilerimden de2 tanesininin kaldığını görünce çok üzüldüm.Keşke yanimda göturseydim.dedim.Kraliceleti ölen lasius yavrularını diger karincanin kolonisine üzgunlukle attim(belki yanlis yaptim)Anlamadım hadi digerleri aç kaldi messorlarin yemleri vardı.Hani birsey olmaz diyen arkadaşlar. Inanin cok üzüldüm.
Dostum herkesin başına gelebilir ama parasit uada mite olabilir

Zefix

Media
15 Tem 2022
137
16
55
LV
0

Ne olabilir mesela ona gore
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bugun de 1 messor 2 compon. Iscisisi öldu malesef

Ant Man

Asker
4 Nis 2021
300
84
155
Ödüller
2
LV
1

Bugun de 1 messor 2 compon. Iscisisi öldu maalesef
Mite, susuzluk ya da koloniler güneş gören bir yerde duruyorsa sıcaktan ölmüş olabilirler. Geçen gün 2 balığımda aşırı sıcaktan öldü.

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Bugun de 1 messor 2 compon. Iscisisi öldu malesef
1- elindeki tüm kraliçe ve kolonilerin tüpünü değiştir ve eski tüpleri kaynar su ile yıka

2- yeni tüplerdeki giriş pamuğunu yumuşak tut ki iyi havalansın mite vb yapmasın

3- koyduğunu canlı yemi uzun süre tüpte bekletme

4-eğer kraliçe ve kolonileri birinden satın aldıysan ve hayla ölümler devam ediyor ise aldığın kişi ile konuş çünkü doğadan toplama olduğunu düşünüyorum

Users who are viewing this thread

Üst Alt