Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Versicolor

28 Ocak 2023
176
17
55
LV
0

L3 versicolor tarantulam l3 olduktan sonra 15 gündür yem kabul etmiyor
Ve yuvasından çıkıp duvardan biraz aşağı inip sonra geri çıkıyor sizce bir sıkıntı varmı

Benzer konular

white

Yumurta
Deneyimli Hobici
4 Tem 2022
48
36
15
Ödüller
1
LV
1

Yaşam alanında herhangi bir olumsuzluk olabilir daha doğru yorum yapmamız için canlının ve yaşam alanının fotoğrafını bırakın. Ekstradan kabuk atımı sırasında diş kaybı gibi durumlar da yem yememesine sebep olabilir. Kabuğunu kontrol edin.

28 Ocak 2023
176
17
55
LV
0

İlk teraryumunu yaptığımda ağaç koymuştum sonra bir köşeye yuva yaptı ama ağaçlar kuflendi bende zaten yuva yaptı diyip ağaçları aldım sonra kapagın dibine yuva yaptı oraya geçti bende beslemeyi önceden açtığım hava deliklerinden un kurdunu vererek yapmaya başladım bir kabuk kadar yöntem güzel gitti ve sonra yemek yememeye başladı
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

16938425140444122215159997104977.jpg

Kapağı açarsam yuvası bozulacak yeni yuva yapmak için bozmalımıyım

white

Yumurta
Deneyimli Hobici
4 Tem 2022
48
36
15
Ödüller
1
LV
1

İlk teraryumunu yaptığımda ağaç koymuştum sonra bir köşeye yuva yaptı ama ağaçlar kuflendi bende zaten yuva yaptı diyip ağaçları aldım sonra kapagın dibine yuva yaptı oraya geçti bende beslemeyi önceden açtığım hava deliklerinden un kurdunu vererek yapmaya başladım bir kabuk kadar yöntem güzel gitti ve sonra yemek yememeye başladı

Ekli dosyayı görüntüle 26813

Kapağı açarsam yuvası bozulacak yeni yuva yapmak için bozmalımıyım
Aynı sorun bende de oldu nemlendirme ve yem verme konusunda çok zora sokuyor. Ben kabın orta yüksekliğine plastik bitki koyarak çözdüm. Yuvasını oraya kurmasını sağladım. Diğer türlü çok zor anca yanlardan açılıp kapanan bir kapak lazım.

jes13

Yumurta
24 Ağu 2023
37
8
15
LV
0

alakasiz ama yakindan fotosu var mı canlinin renklerini merak ettim :)

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,985
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Zaten avicularia türleri doğasındada oldukça yükseğe nemli yerlere yuva yaparlar yetişkin olana kadar mümkün olduğunca yükseğe ağ örüp konumlanacaktır bu yüzden onlara yüksek alan vermemelisiniz ve herhangi bir dekor kullanmanıza gerek yok çünkü gerek duymuyorlar :)

@jes13 Caribena versicolor sling yazarak Google görsellere bakabilirsin..

28 Ocak 2023
176
17
55
LV
0

Zaten avicularia türleri doğasındada oldukça yükseğe nemli yerlere yuva yaparlar yetişkin olana kadar mümkün olduğunca yükseğe ağ örüp konumlanacaktır bu yüzden onlara yüksek alan vermemelisiniz ve herhangi bir dekor kullanmanıza gerek yok çünkü gerek duymuyorlar :)

Şuan ki durumda ne yapmalıyım

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,985
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Daha ufak bi kaba almalısın alan oldukça büyük hatta şu anki kabı L6-7 den sonra kullan 100ml numune kabı veya kürdan kabı kullanabilirsin

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,985
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Büyük şehirde yaşıyorsan hastanelere yakın bazı eczanelerde bulunuyor alternatif ise 200lü kürdan kabı alabilirsin onuda zaten market ve çarşı pazarda heryerde bulursun

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
987
496
325
Ödüller
13
LV
4

Aynı sorun bende de oldu nemlendirme ve yem verme konusunda çok zora sokuyor. Ben kabın orta yüksekliğine plastik bitki koyarak çözdüm. Yuvasını oraya kurmasını sağladım. Diğer türlü çok zor anca yanlardan açılıp kapanan bir kapak lazım.
aynısını bendeki kaplar kısaydı onlarda yapmıştım yuva yapacak bir şey verdiğinizde genelde kapağa yapmayı bırakıp onu kullanıyorlar

jes13

Yumurta
24 Ağu 2023
37
8
15
LV
0

tesekkurler

Users who are viewing this thread

Üst Alt