Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

(Yardım) Hobiye Giriş

powerlight

Pupa
10 Tem 2020
9
5
30
LV
0

merhablar forumda yeniyim hobiye başlamayı düşünüyorum. Hangi türle başlamam gerektiğini tam olarak bilmiyorum bazı kriterilerim var yardımcı olursanız sevinirim.
- Karıncaların iri olması
- Yem konusunda seçici olmamaları
- Gün ışında bakarken strese girmemeleri
- Küçük formikaryumlar da veya deney tüplerinde beslenebilir olmaları.

Benzer konular

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

dostum tüm karıncalar strese girer ama ben sana messor kolonisi almanı öneriyorum

Barbaros

Majör
29 Haz 2020
82
25
80
LV
0

messorlar iridir ve yem olarak hasatçı oldukları için sık sık tohum ile beslenebilirler fakat arada bir sinek veya böcek gibi proteğin verebilirsin türkiyede bulabileceğin neredeyse tüm karınca türleri tüpte veya mini formikaryumlarda beslenebilir birde üstüne karton gibi birşeyden cover yani ışıktan koruyucu yaparsan rahatlıkla yaşayabilirler

powerlight

Pupa
10 Tem 2020
9
5
30
LV
0

messorlar iridir ve yem olarak hasatçı oldukları için sık sık tohum ile beslenebilirler fakat arada bir sinek veya böcek gibi proteğin verebilirsin türkiyede bulabileceğin neredeyse tüm karınca türleri tüpte veya mini formikaryumlarda beslenebilir birde üstüne karton gibi birşeyden cover yani ışıktan koruyucu yaparsan rahatlıkla yaşayabilirler
teşekkürler aradığım özellikte bir türmüş biraz araştırma yapıp en yakın zamanda edineceğim

Users who are viewing this thread

Üst Alt