Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

(Yardım) Yeni başlayacağım

b2rkant

Pupa
4 Haz 2020
1
3
30
LV
0

Merhaba, ben Osmaniye'de oturuyorum ve burada hangi türlerin bulunduğunu bilmiyorum. Bunu bilmeden gördüğüm karıncanın hangi tür olduğunu kestirip çiftleşme döneminde olup olmadığını anlamam çok zor gibi duruyor. Bölgelere göre türlerin dağılımını ele alan bir yazı veya tablo bulamadım yardım eder misiniz? ya da internetten kolay ve güvenilir bir şekilde kraliçe karınca bulabilir miyim kargo falan yazıyor imkanı var mı? uzaktan gelen bi canlıyı da bu kadar sıcak bir memlekette nasıl yaşatırım bilmiyorum. şimdiden teşekkürler

Benzer konular

ardapoko

Yumurta
23 Haz 2020
4
0
5
LV
0

ben başlayalı en fazla 1 yıl oldu herşeyi öğr3ndim benim bölgem diye bişey yok öyle çok türkiyedeki türlerin çoğü ordada vardır
bulma taktiği yağmur sonrası güneşli sabah saat 9-10 gibi içine giripte çıkamayscağını düşündüğünüz yerlere bakın kaldırımlara düzlük mermer alanlarda direk gözüküyorlar

vodach

Pupa
14 May 2020
10
2
30
LV
0

Merhaba, ben Osmaniye'de oturuyorum ve burada hangi türlerin bulunduğunu bilmiyorum. Bunu bilmeden gördüğüm karıncanın hangi tür olduğunu kestirip çiftleşme döneminde olup olmadığını anlamam çok zor gibi duruyor. Bölgelere göre türlerin dağılımını ele alan bir yazı veya tablo bulamadım yardım eder misiniz? ya da internetten kolay ve güvenilir bir şekilde kraliçe karınca bulabilir miyim kargo falan yazıyor imkanı var mı? uzaktan gelen bi canlıyı da bu kadar sıcak bir memlekette nasıl yaşatırım bilmiyorum. şimdiden teşekkürler
Dostum yuvanın ve işçilerin fotoğraflarını forumda paylaşırsan diğer arkadaşlarımız sana yardımcı olacaklardır eminim. Böylelikle türünü öğrendikten sonra onları takip edebilirsin :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt