Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yeni Buldum, Erkek mi Kraliçe mi Anlayamadım

okuta

Yumurta
22 Haz 2021
3
0
5
LV
0

İş yerinde bahçede buldum. Bana erkek gibi geldi ama sizin yorumlarınızı merak ediyorum teşekkürler
IMG_20210622_101457.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20210622_101443.jpg
    IMG_20210622_101443.jpg
    652.1 KB · Görüntüleme: 208
  • IMG_20210622_101357.jpg
    IMG_20210622_101357.jpg
    523.8 KB · Görüntüleme: 213
  • IMG_20210622_101440.jpg
    IMG_20210622_101440.jpg
    469.9 KB · Görüntüleme: 201
  • IMG_20210622_101402.jpg
    IMG_20210622_101402.jpg
    515.6 KB · Görüntüleme: 202

Benzer konular

okuta

Yumurta
22 Haz 2021
3
0
5
LV
0

Yerde tek başına toprak açmaya çalışırken buldum. Sadece kanat dökmesinden mi anlaşılıyor yoksa takip ediyim mi birkaç gün yada doğya geri bırakmalıyım mı sizce

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

hangi cins tam çıkaramadım ama erkek canlı

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Yerde tek başına toprak açmaya çalışırken buldum. Sadece kanat dökmesinden mi anlaşılıyor yoksa takip ediyim mi birkaç gün yada doğya geri bırakmalıyım mı sizce
Kanat döküp dökmeme çiftleşme belirtisi değil

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Prens olduğu kesin, tartışmaya açık olduğunu düşünmüyorum. Cinsi de Tetramorium.

kokunc99

Majör
16 Nis 2021
83
92
80
LV
0

Arkadaşlar bu canlı bariz prens, herhangi bir şekilde kraliçe diye sizi aldatabilecek bir özelliği yok. Prensler basık durur, kraliçe daha dik durur abdomeni sadece ağırlığından dolayı biraz aşağıya bakar. Prenslerin kafası aynı bu canlidaki gibi toraxına göre çok daha küçük kalmış. Kraliçenin kafası prensin kafasına oranla çok daha büyük olur. Prensler sivrisineğe benzer basık olur ayakları geniş durur anlayacağınız kraliçenin ayakları daha dik olur. Anlamadıysaniz daha farklı şekillerde de betimleyebilirim.

kokunc99

Majör
16 Nis 2021
83
92
80
LV
0

Erkek olduğunu düşünmüyorum, bariz belli kraliçe olduğu. Tam olarak neye dayanarak erkek olduğu hakkında yorum yaptınız
Emin olmadığınız konularda bu kadar net bir çıkarım yapmamanız daha iyi olur. Tetra prensi bu canlı. Kraliçeye benzer bir tane özelliği yok bu prensin. Lütfen daha dikkatli olalım bilgi paylaşımı yaparken. 5-6 senedir aktif olarak bu hobi içindeyim, bilmediğim birçok şey var ve asla emin olmadığım hatta emin olduğum konularda dahi kesin yargıda bulunmam genellikle. Ama bu canlının prens veya kraliçe olması kesin yani. Bu canlıyı kraliçe olarak düşünüyorsanız belli ki tecrübe ve bilgi eksikliğiniz var ve bu durum gayet doğal. Bilgi paylaşmak yerine almak size daha faydalı olacağı kanaatindeyim.

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

Emin olmadığınız konularda bu kadar net bir çıkarım yapmamanız daha iyi olur. Tetra prensi bu canlı. Kraliçeye benzer bir tane özelliği yok bu prensin. Lütfen daha dikkatli olalım bilgi paylaşımı yaparken. 5-6 senedir aktif olarak bu hobi içindeyim, bilmediğim birçok şey var ve asla emin olmadığım hatta emin olduğum konularda dahi kesin yargıda bulunmam genellikle. Ama bu canlının prens veya kraliçe olması kesin yani. Bu canlıyı kraliçe olarak düşünüyorsanız belli ki tecrübe ve bilgi eksikliğiniz var ve bu durum gayet doğal. Bilgi paylaşmak yerine almak size daha faydalı olacağı kanaatindeyim.
hocam şey soracaktım diyelim kış uykusuna yatırdık uyandılar gelecek sene nasıl yumurtlayacak bu karınca döllenmeden

kokunc99

Majör
16 Nis 2021
83
92
80
LV
0

hocam şey soracaktım diyelim kış uykusuna yatırdık uyandılar gelecek sene nasıl yumurtlayacak bu karınca döllenmeden
Kraliçeler bir kez döllenir ve hayatlarının sonuna kadar bu dölle yaşarlar. Bir çiftleşme düşün ki çiftleşme sonucunda prensler ölüyor. Bunun sebebi prenslerin cinsel organların ve vücudunun bu çiftleşme sırasında zarar görmesi. Dolayısıyla bu kraliçeler ömürlerinin sonuna kadar o ilk ve son çiftleşmedeki salgıyı kullanır. Değil bir kez 5 kez de kış uykusuna yatırsan bu değişmez.

kokunc99

Majör
16 Nis 2021
83
92
80
LV
0

İnce bir bilgi vereyim döllenen kraliçe yumurtlar döllenmeyen yumurtlamaz diye bir kural yok. Döllenmemiş kanatlı prenseslerin yumurtladığına bizzat tanık oldum. Bu yumurtalar genellikle büyüyemiyor. Büyüyenin de içinden işçi değil prensesin klonu gibi kanatlı karınca çıkıyor. Ama bu durumu boşver sen. Bu bilgiyi vermemdeki amaç aslında hepimizin yaptığı yanlış olan döllendiyse yumurtlar düşüncesinin aslında yanlış olduğu.

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

İnce bir bilgi vereyim döllenen kraliçe yumurtlar döllenmeyen yumurtlamaz diye bir kural yok. Döllenmemiş kanatlı prenseslerin yumurtladığına bizzat tanık oldum. Bu yumurtalar genellikle büyüyemiyor. Büyüyenin de içinden işçi değil prensesin klonu gibi kanatlı karınca çıkıyor. Ama bu durumu boşver sen. Bu bilgiyi vermemdeki amaç aslında hepimizin yaptığı yanlış olan döllendiyse yumurtlar düşüncesinin aslında yanlış olduğu.
hocam bir şey daha soracaktım ilk işçi ilk işçi diyip duruyoruz ya ilk işçi çıkınca stres azalıyor mu yani ilk işçi çıktıktan sonra bir yere koyup izleyebilir miyim ben bu karıncaları

kokunc99

Majör
16 Nis 2021
83
92
80
LV
0

hocam bir şey daha soracaktım ilk işçi ilk işçi diyip duruyoruz ya ilk işçi çıkınca stres azalıyor mu yani ilk işçi çıktıktan sonra bir yere koyup izleyebilir miyim ben bu karıncaları
Stres tamamen koloni yapısıyla koloninin cinsiyle alakalı. Kimi kraliçe 10 işçisi varken de en ufak tıkırtıda strese girer kimisi işçisi yokken dahi zor stres olur. Benim fikrimi sorarsan kraliçelerim 400-500 işçi olsa dahi hiç çıkarıp bakmam akvaryum gibi sergilemem. O halde dahi stres olabilirler. Ama sen dersen ki bir tane koloniye hep bakmak hep görmek istiyorum(bu durumu onaylamıyorum yanlış anlaşılmasın) kraliçeyi yumurtlamadan coversiz tüpe koy aydınlığa alışsın geç işçisi çıkar geç çoğalır ama alışır bu duruma.

Users who are viewing this thread

Üst Alt