Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Rehber Karınca Suluğu Yapımı

Ardakral

Süper Majör
21 Mar 2021
156
47
105
LV
0

kdlogo.png

İlk önce eskisi bir süre sonra sızdırıp karıncalara zarar vere bilirdi ama bu o kadar sıkı oluyor ki damlama şansı az ama damlamasana karşılık yine altına altlık koya bilirsiniz ama tavsiye ederim belki çok damlar diye (altlık) ve bu ayarlana biliyor ne kadar ıslak olması ve malzemesi de az.

Malzemeler:

• 2 tane meyve suyu kapağı ve ucu (takılan yer )
  • Sıcak silikon
    Malzemeler(yan):
  • Pamuk veya peçete
  • Şırınga ve iğnesi

Altlık İçin Malzemeler:
  • Pamuk veya peçete
  • Altına koya bileceğini bir şey

Yapımı:
  1. 2 meyve suyu ucunu yani kapak olan yeri silikonlayın.
  2. 1 tane meyve suyu kapağına kare yada dikdörtgen bir delik açın. (Kapak öteki yaptığımız gibi olmasın yoksa sızdırır.)
  3. Dikdörtgen yere pamuk yada benimki gibi peçete koyun.
  4. Öteki kapağa şırınga iğnesi girecek kadar delik açın not: dikdörtgen delik olan yeri iyice sıkarsanız su gitmez biraz acın yada çok sulu istiyorsanız biraz daha acın.
  5. Altlık bir altlık bulun ama küçük bir şey olsun için de pamuk yada benim gibi kalan peçeteyi koyun, bitti.

Şırıngayla açtığımız delikten su koyun. Ve beslen ne alanına koyun iş bitti
NOT: hâlâ test aşamasındadır kaç güne kadar sızdırma testi olmadan koymayın ben ölçüp buraya yazarım. Heyecanlı olduğum için hemen koydum foruma.

İYİ HOBİLER

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    637.9 KB · Görüntüleme: 275
  • image.jpg
    image.jpg
    495.1 KB · Görüntüleme: 272
Moderatör tarafında düzenlendi: