Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yeni Karıncam tuhaf haraketler

Nijks

Yumurta
25 Nis 2023
8
3
15
LV
0

Merhaba hobide yeniyim ve başlamak için karincamcomdan karınca almıştım.Karıncamı geldiği gibi çok az titreşim olabilecek bir yere aldım sonrasında karıncamı hemen kırmızı folyo ile kapattım.Karıncam şuan yumurtalarını top gibi yaptı ve arasıra ağzına alıyor bazen bırakıp tüpün çıkış yerine gidip yumurta bırakıyor.Bazende kendi pupasını ağzına alıyor.Açıkçası biraz paniğim çünkü izlediğim youtube videolarında böyle birşey yoktu o yüzden bir anlam veremiyorum.
Karıncamın Türü: Messor
Site adı paylaşmak yasaksa konuyu editleyip silebilirim veya onaylamayada bilirsiniz özür şimdiden bilmiyordum

Ekli dosyalar

• IMG_0793.JPG
    IMG_0793.JPG
    129.8 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG_0795.JPG
    IMG_0795.JPG
    133.7 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_0797.JPG
    IMG_0797.JPG
    175.3 KB · Görüntüleme: 65

Benzer konular

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
408
223
225
Ödüller
6
LV
3

Yumurta sayısında azalma yok ise problem yoktur işçisi çıkana kadar dokunmayın, sadece cover üstünden kraliçenin yaşayıp yaşamadığına bakmanız yeterli olacaktır.

Nijks

Yumurta
25 Nis 2023
8
3
15
LV
0

Yumurta sayısında azalma yok ise problem yoktur işçisi çıkana kadar dokunmayın, sadece cover üstünden kraliçenin yaşayıp yaşamadığına bakmanız yeterli olacaktır.
Açıkçası yumurta miktarını tam belirleyemiyorum çünkü tüpten çıkmasın diye koyduğum pamuğun bir kısmını tiftik tiftik edip bazı yerlerine yumurta koymuş

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
408
223
225
Ödüller
6
LV
3

Bu durum birşeyi değiştirmez, ek bir şeyde yapmanıza da gerek yok, tüpe dokunmayın cover üstünden kontrol etseniz yeterli olacaktır. İlk işçiyi bekleyeceksiniz sadece endişelenip panik yapmanıza da gerek yok rahat olun

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Her zaman diyorum messoru başlangıç seviyesi için uygun diye öneriyorlar ama ben öyle düşünmüyorum sadece bakımı kolay tohumu ver gerisine karışma çünkü kendi gölgesinden bile korkan aşırıs stress li bi tür ben bile tüpü elime aldığımda daha kaplamayı açmadan yumurtaları kapan işçiler kaçarken sağa sola çarpıyor :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt