Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Ytong dan ilk denemem (kendinden outworld lü)

ekones1

Süper Majör
21 May 2020
119
88
105
LV
0

Merhabalar ilk denemem bu şekilde oldu Tuğkan Gönültaş abimiz bir bideosunda ceviz ile boyama yapabileceğimizi söylemişti bende toprak rengi olsun diye böyle yaptım sizce nasıl olmuş?
20200525_144230-min.jpg
20200525_144220-min.jpg
Ekli dosyayı görüntüle 957
20200525_204303-min.jpg

Sadece tornavida ve vida kullandım (sağ elim alçıda hepsini sol elimle yapabildim hata varsa bilgilendiririseniz sevinirim)

Benzer konular

Mehmet DEMİRTAŞ

Süper Majör
Yasaklanmış Üye
23 Mar 2020
113
59
105
LV
0

Gaz beton kullanmamanızı tavsiye ederim. Çünkü bazı durumlarda pisliklerden dolayı mite yapabiliyor. Uzun süre boyunca değişim yapmadığınız için oluyor tabi.

Deney tüpü ile yapılabilecek sistemleri tercih etmenizde fayda var.

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Eliniz için geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Umarım en kısa sürede iyileşirsiniz ☺
Evet gaz beton yuvaların çok uzun süre kullanımı çeşitli sorunlara sebebiyet vermektedir. Mevcut yuvayı yorumlamak gerekirse, dış duvarları biraz daha kalın yaparsanız kaçma riskini azaltabilirsiniz. Geniş olan bölme ile odacıklı olan yer arasında bağlantı var mı yoksa geniş olan kısmı sünger ile nem deposu olarak mı kullanacaksınız.

ekones1

Süper Majör
21 May 2020
119
88
105
LV
0

Eliniz için geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Umarım en kısa sürede iyileşirsiniz ☺
Evet gaz beton yuvaların çok uzun süre kullanımı çeşitli sorunlara sebebiyet vermektedir. Mevcut yuvayı yorumlamak gerekirse, dış duvarları biraz daha kalın yaparsanız kaçma riskini azaltabilirsiniz. Geniş olan bölme ile odacıklı olan yer arasında bağlantı var mı yoksa geniş olan kısmı sünger ile nem deposu olarak mı kullanacaksınız.
Orayı minik bir outworld yada çöp bırakma alanı olarak kullansınlar diye yaptım. İş görmezse kesebilirim (iki parça cam kullanarak kapatıp yemlemeyi oradan yapabilirim)

Batuhan239

Media
28 Ağu 2021
119
25
55
LV
0

Orayı minik bir outworld yada çöp bırakma alanı olarak kullansınlar diye yaptım. İş görmezse kesebilirim (iki parça cam kullanarak kapatıp yemlemeyi oradan yapabilirim)
Fikir iyi ama çok sorun çıkartır, mesela oraya yem i nasıl koyacaksın? Kaçmamaları için ne gibi önlemler alabilirsin? Orada oluşan pisliği nasıl temizleyeceksin, çünkü ytongun bir sürü delikleri var. Outworlde taşınacaklaraa ne gibi önlemler alabilirsin. Yani ytongdan outworld bana saçma ve boş uğraş olarak geliyor, nede olsa bir sürü sorunu var.

Zeryum

Media
21 Haz 2020
119
38
55
LV
0

Çok güzel gözüküyor lakin pislikleri temizlemesi zor olacak gibi bir de etrafına süreceğiniz sıvı büyük ihtimal gazbeton tarafından emilecek ve karıncalar kaçacak gibi.
Aslında outworld alanı iyice kazılıp içine bir plastik kap yerleştirilebilir yani outworld o plastik kap olur ama ytongun içinde kalır, bu sayede üstteki yazdığım problemler ortaya çıkmaz.

1losttomb

Yumurta
31 Ağu 2021
1
0
5
LV
0

Ytongu kapatacak şekilde alçı sürülse daha iyi olabilir temizlenmesi de kolay olur

Zeryum

Media
21 Haz 2020
119
38
55
LV
0

Gaz beton kullanmamanızı tavsiye ederim. Çünkü bazı durumlarda pisliklerden dolayı mite yapabiliyor. Uzun süre boyunca değişim yapmadığınız için oluyor tabi.

Deney tüpü ile yapılabilecek sistemleri tercih etmenizde fayda var.
Hocam rica etsem fikir verme açısından bana örnek 1000+ işcili test tüplü koloni atabilir misiniz?

Users who are viewing this thread

Üst Alt