Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Ytong

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

Hobide yeniyim Formica Rufa türü kraliçem var işçileri çoğaldıktan sonra formikaryum yapmak istiyorum fakat nelere dikkat etmeliym hiç bilmiyorum temizliği nasıl olucak nem fln veya zararlı küçük canlılar fln oluşuyor sanırım tam bir bilgim yok bilgilendirir misiniz?

Benzer konular

Anon

Pupa
1 Tem 2020
37
7
30
LV
0

Tür formica olduğu için pleksi kaba tüpleri dizmeyi deneyebilirsin. Formik asit ürettikleri için havalandırmanın iyi olması lazım. Pleksi kapta bile öldürebiliyorlar kendilerini formik asitten.

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

Tür formica olduğu için pleksi kaba tüpleri dizmeyi deneyebilirsin. Formik asit ürettikleri için havalandırmanın iyi olması lazım. Pleksi kapta bile öldürebiliyorlar kendilerini formik asitten.
tüpleri koymak yerine boru ile bağlasam kaba olurmu

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

O da olur fakat plastik bir kap alıp içine kum vb madde döküp üstüne test tüpünü koymak ve koloni büyüdükçe test tüpü eklemek en kolay yoldur. :)
dediğini şu şekidke yapmayı düşündüm
İşçiler artınca outworld yapıp tüpü outworlde bağlıyıcam şekerli su için bir tüp ve yem için bir su kapağı koymayı düşünüyorum sence nasıl olur birde işçiler artınca formikaryum zorunlumu ekstra tüp eklesem kraliçesiz aynı outworlde çıkan tüpds yaşarlarmı

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

dediğini şu şekidke yapmayı düşündüm
İşçiler artınca outworld yapıp tüpü outworlde bağlıyıcam şekerli su için bir tüp ve yem için bir su kapağı koymayı düşünüyorum sence nasıl olur birde işçiler artınca formikaryum zorunlumu ekstra tüp eklesem kraliçesiz aynı outworlde çıkan tüpds yaşarlarmı
Yaşarlar evet. Formikaryum zorunlu değil ve göze hoş gelmesine rağmen başına dert açabilecek bir yöntem. :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt