Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yumurlamısmıdır yumurtamıdır

İsmet can

Yumurta
4 Nis 2024
8
0
5
LV
0

Karınca yumurtlamışmı yumurtaların boyutları kücükmü yumurtamı yumurtaysa ne zaman yumurtadan cıkıcak 5 gün önce yumurtladı
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca suyu az kalmıs ne yapmalıyım

Ekli dosyalar

• IMG_20240420_192611_397.jpg
    IMG_20240420_192611_397.jpg
    19.3 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
6 Nis 2020
104
44
75
LV
0

Evet yumurtlamış hayırlı olsun🙂.3-4 Hafta sonra işçi gözlemleyebilirsin.Suyun fotoğrafını atarsan ona göre idare edip edemeyeceğini de söyleyeyim ilk işçi çıkmadan transfer sağlıklı değil diye biliyorum.

Evet yumurtlamış hayırlı olsun🙂.3-4 Hafta sonra işçi gözlemleyebilirsin.Suyun fotoğrafını atarsan ona göre idare edip edemeyeceğini de söyleyeyim ilk işçi çıkmadan transfer sağlıklı değil diye biliyorum.
Boyutları da normal yazmayı unutmuşum

Son düzenleme:

İsmet can

Yumurta
4 Nis 2024
8
0
5
LV
0

Yani şu baya az plastik tüpte delip si koymayı deniyebilirim ama bir görüs alıyım diyorum

En kısa zamanda uzun ve büyük cam tüpe geciricegim daha rahat eder karınca

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240420-215008~2.png
    Screenshot_20240420-215008~2.png
    441.4 KB · Görüntüleme: 31
6 Nis 2020
104
44
75
LV
0

Yani şu baya az plastik tüpte delip si koymayı deniyebilirim ama bir görüs alıyım diyorum

Cam tüpe geçirmen çok daha sağlıklı olur. 1-2 gün kurumasını bekleyip transfer yapılabilir daha deneyimli biri görüşünü eklesin ona göre hareket et 🙂.

karıncaking

Majör
14 Şub 2023
208
46
90
Ödüller
1
LV
1

Delip su doldurmaya çalışma, basınç etkisi ile pamuğu dışarı iter(yaşadım)yumurtaların ezilmesine sebep olur

İsmet can

Yumurta
4 Nis 2024
8
0
5
LV
0

Delip su doldurmaya çalışma, basınç etkisi ile pamuğu dışarı iter(yaşadım)yumurtaların ezilmesine sebep olur
Yapmadan önce böyle birşey olabiliceğini tahmin ettim elimde geniş boru vardı plastik orada aktarım yaptım eski tüp dar olduğu için yumurtaları alıp dönemiyordu kraliçe mecburen kürdan ucuyla yumurtaları aktardım 4 yumurtadan 2 si sağ kaldı 🥺 kraliçenin stresinin gitmesini bekliyorum

Son durum

Yumurtliyacağını bilseydim direk bu tüpe gecirirdim kanatlı olduğu için yumurtlamıya bilir diyordum

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240421-161905.png
    Screenshot_20240421-161905.png
    418.3 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_20240421-161911.png
    Screenshot_20240421-161911.png
    282.9 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

karıncaking

Majör
14 Şub 2023
208
46
90
Ödüller
1
LV
1

Yapmadan önce böyle birşey olabiliceğini tahmin ettim elimde geniş boru vardı plastik orada aktarım yaptım eski tüp dar olduğu için yumurtaları alıp dönemiyordu kraliçe mecburen kürdan ucuyla yumurtaları aktardım 4 yumurtadan 2 si sağ kaldı 🥺 kraliçenin stresinin gitmesini bekliyorum

Son durum

Yumurtliyacağını bilseydim direk bu tüpe gecirirdim kanatlı olduğu için yumurtlamıya bilir diyordum
Prens yumurtası olma ihtimali yüksek

Prens yumurtası olma ihtimali yüksek
Genellikle kanatlı messorlar yumurtlayınca prens yumurtası çıkıyor

karıncaking

Majör
14 Şub 2023
208
46
90
Ödüller
1
LV
1

Teşekkürler bilgi için ama birden çok prens mi çikartıyor
Partanogenez durumu varsa eğer kraliçede koloni kuramazsınız,hatta prens çıkartan bile görmedim şuana kadar prens yumurtasından.Zamanla göreceğiz,bazen kanatlı olanlar bile işçi çıkartıp kolonisini kuruyor,uzun süre boyunca yumurta gelişim göstermezse anlayınki döllenmemiş yumurtadır.

karıncasevdalısı

Yumurta
Stajyer Editör
22 Nis 2024
17
4
15
Ödüller
1
LV
1

Tüpün su koyacağın kısmına 2 ayrı delik açıp birinden su doldurup diğerinden kalan havanın çıkmasını sağlayabilirsin bu sayede basınç ile pamuk ilerlemez yumurtalar zarar görmez hayırlı hobiler 🙃

Users who are viewing this thread

Üst Alt