Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yumurta Versem Olur mu?

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

arkadaşlar ben hasatçı karınca (ne olduğunu biliyorsunuz izin vermiyor :D) kolonisi besliyorum canlı yem ailem izin vermediği için besleyemiyorum yumurta veriyorum onun yerine acaba sıkıntı olur mu canlı yem yerini tutar mı?

Benzer konular

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Maalesef canlı yemin yerini ne kadar deneseniz de yumurta, sosis, salam vb. bunların hiçbirisi tutmaz.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Zaten sıkça canlı yem vermeye gerek yok küçük bir miktar alıp ya da bulup koloninin boyuna göre 1-2 haftada bir verebilirsiniz

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

arkadaşlar ben hasatçı karınca (ne olduğunu biliyorsunuz izin vermiyor :D) kolonisi besliyorum canlı yem ailem izin vermediği için besleyemiyorum yumurta veriyorum onun yerine acaba sıkıntı olur mu canlı yem yerini tutar mı?
Bazı arkadaşlar canlı yemin yerini hiçbirşey tutmaz diyor haklı olabilirler ama çok kasmana gerek yok ben kolonime 1 ay boyunca kırmızı et verdim gayet normal hızla büyüdüler yumurta kabul etmedikleri için bunu yaptım seninkiler yumurta yerlerse onu ver ama çok verirsen böcekten daha hızlı küflenir onun kontrolünü yapman lazım onun dışında arada bir yakaladığın sinekler ilaçsız olduğundan kesin eminsen verebilirsin hasatçıya yeter onlar

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

Bazı arkadaşlar canlı yemin yerini hiçbirşey tutmaz diyor haklı olabilirler ama çok kasmana gerek yok ben kolonime 1 ay boyunca kırmızı et verdim gayet normal hızla büyüdüler yumurta kabul etmedikleri için bunu yaptım seninkiler yumurta yerlerse onu ver ama çok verirsen böcekten daha hızlı küflenir onun kontrolünü yapman lazım onun dışında arada bir yakaladığın sinekler ilaçsız olduğundan kesin eminsen verebilirsin hasatçıya yeter onlar
Teşekkürler, bu arada yiyorlar ve 3 günde bir kontrolünü yapıyorum

Ardakral

Süper Majör
21 Mar 2021
156
47
105
LV
0

Seviyorlarsa protein sonuçta ben de öyle yapaçam

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Maalesef canlı yemin yerini ne kadar deneseniz de yumurta, sosis, salam vb. bunların hiçbirisi tutmaz.
İçinde yeterli miktarda protein ve besin maddesi olduktan sonra canlı yemsiz de olur. Tek sıkıntı koloni kendisini tehdit altında hissedip major çıkarma konusunda olabilir. Onun haricinde koloni gelişiminde sıkıntı olmaz. Sadece yumurta sarısı ile beslediğim 60-70 işçili messor kolonim var örnek olarak. ?

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Yaz geldi bence karasinek, sivrisinek bulup atabilirsiniz bu şekil idare eder veya un kurdu alıp dondurup kullanın. (sevmeyebilir koloni.)

Users who are viewing this thread

Üst Alt