Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yumurtaları küflenen Tetra kraliçesi

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

Bugün bir baktım tetramorium kraliçesinin yumurtaları küflenmiş hemen başka test tüpüne aldım biraz şekerli su verdim tüpü pamuğu fln çöpe attım.bu neden olmuş olabilir kraliçe çok halsiz Yumurtalara bakmadı tahminimce.
tetra.jpg

Benzer konular

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Küf oluşmasına birçok neden sebep olabilir. Canlı yem verip uzun süre ortamda kaldıysa bu başlıca sebepler arasındadır. Pamuk veya suda bulunan bakteriler ortamın nemli olmasıyla zamanla bu şekilde küf kolonileri kurabiliyor. Eğer sizin doğrudan bir müdahaleniz yoksa bu konuya çok takılmayın hobide sıkça karşılaşılabilen durumdur. Sorunu fark edince transfer işlemini yapınca sorun kalmayacaktır. ☺ Temizliği yapmışsınızz

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

Küf oluşmasına birçok neden sebep olabilir. Canlı yem verip uzun süre ortamda kaldıysa bu başlıca sebepler arasındadır. Pamuk veya suda bulunan bakteriler ortamın nemli olmasıyla zamanla bu şekilde küf kolonileri kurabiliyor. Eğer sizin doğrudan bir müdahaleniz yoksa bu konuya çok takılmayın hobide sıkça karşılaşılabilen durumdur. Sorunu fark edince transfer işlemini yapınca sorun kalmayacaktır. ☺ Temizliği yapmışsınızz
Ben birşey yapmadım buldum koydum tüpe işçisi yoktu zaten şekerli su jel vermeme ramen kraliçeyi kaybettik.

3637

Yumurta
16 Nis 2020
150
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Mantar kültürü taşımış olabilir kraliçe.

Users who are viewing this thread

Üst Alt