Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yumurtaları Mahfettim

28 Nis 2021
15
4
30
LV
0

Geçen aylarda bulduğum Messor Barbarus cinsindeki kraliçe karıncamın test tüpündeki büyük bir pamuk parçası koptuğundan dolayı onu almaya çalıştım fakat alırken pamuğun altında yumurta olduğunu fark etmemişim ve alırken yumurtaların çoğunu mefta ettim. Birkaç yumurta kaldı eğer onlarda çıkmaz ve enerjisi kalmazsa diye 2 tane kuş yemi koydum geri yumurtlayacak enerjisi olurmu veya eğer geriye kalan yumurtlardan eğer işçi çıkarsa kraliçenin koloniyi büyütmesine yardımcı olurmu, veya farklı bir çözüm yöntemi varmı? yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler bu arada kraliçe yaklaşık 3 haftadır bizimle

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-05-12 at 13.49.22.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-12 at 13.49.22.jpeg
    143.8 KB · Görüntüleme: 179
  • WhatsApp Image 2021-05-12 at 13.47.56.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-12 at 13.47.56.jpeg
    146.7 KB · Görüntüleme: 167

Benzer konular

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Öncelikle messor barbarus Türkiye' de bulunmuyor. Tekrardan yumurtlar, sorun olacağını sanmıyorum.

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Geçen aylarda bulduğum Messor Barbarus cinsindeki kraliçe karıncamın test tüpündeki büyük bir pamuk parçası koptuğundan dolayı onu almaya çalıştım fakat alırken pamuğun altında yumurta olduğunu fark etmemişim ve alırken yumurtaların çoğunu mefta ettim. Birkaç yumurta kaldı eğer onlarda çıkmaz ve enerjisi kalmazsa diye 2 tane kuş yemi koydum geri yumurtlayacak enerjisi olurmu veya eğer geriye kalan yumurtlardan eğer işçi çıkarsa kraliçenin koloniyi büyütmesine yardımcı olurmu, veya farklı bir çözüm yöntemi varmı? yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler bu arada kraliçe yaklaşık 3 haftadır bizimle
Gerek yok aslında ama yumurtlamazsa şekerli su veya bal takviyesi yapabilirsiniz.

antArda

Majör
19 Nis 2021
146
61
75
LV
0

Öncelikle messor barbarus Türkiye' de bulunmuyor. Tekrardan yumurtlar, sorun olacağını sanmıyorum.
Messor barbarus Türkiye'de bulunmuyorsa bu kırmızı kafalı messor işçileri hangi messor türüne ait ben köyde kırmızı kafalı messorlar görmüştüm hatta yuvasinada denk geldim

Users who are viewing this thread

Üst Alt