Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yumurtlama

Dry07

Pupa
18 May 2020
5
1
30
LV
0

Öncelikle merhaba. :) 2 tane kraliçe buldum. Biri kanatlı biri kanatsız. 1 hafta oldu ama yumurtlamadılar. Ne zaman yumurta verirler? Çiftleşmemişse yinede yumurtlar mı? Son olarak yumurtlamazsa ne yapmalıyım? Kusura bakmayın. Bu hobiye yeni başladım.?

Benzer konular

ATC

Süper Majör
17 May 2020
161
143
140
LV
0

Öncelikle merhaba. :) 2 tane kraliçe buldum. Biri kanatlı biri kanatsız. 1 hafta oldu ama yumurtlamadılar. Ne zaman yumurta verirler? Çiftleşmemişse yinede yumurtlar mı? Son olarak yumurtlamazsa ne yapmalıyım? Kusura bakmayın. Bu hobiye yeni başladım.?
Genelde 1-2 hafta içinde yumurtlarlar ancak bazı kraliçelerin 6 ay sonra da yumurtladığı "sık" görülen bir şey. Çiftleşmeyen karıncalar da yumurtlayabilir ancak bu durumda yumurtalar gelişimin tamamlayabilirse erkek bireyler ortaya çıkar. Yumurtlamazsa sabırla beklemelisiniz, zaten doğaya geri salmanızın pek bir anlamı olmayacaktır.

Users who are viewing this thread

Üst Alt