Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yutong formikaryum ile ilgili bişey sormak istiyorum

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,058
502
425
Ödüller
13
LV
4

Ben bu messor structor larım için bir yutong yuva yaptım. Ve şık görünsün diye guvaj boya ile boyadım. Guvaj boyanın karıncalarıma bi zararı olurmu? Bi zarar gelirmi? Yardım ederseniz sevinirim.

Benzer konular

10 Nis 2020
5
1
30
LV
0

Aslında karıncalara etkisini hiç bilmiyorum. Ama insana bile zararları olduğundan karıncalar için denememek de fayda var.Sen renkli olsun, şık gözüksün istiyorsan bilinen sitelerde 'Renkli Silikonlar' var. Guaj boyadan daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

Thordius

Süper Majör
Deneyimli Hobici
26 Ocak 2020
136
146
140
Ödüller
2
LV
1

Ben ytong formikaryumlarımda çay demini kullanıyorum tavsiye ederim. Bahçede biçtiğim otları taşla ezip suyunu çıkartıp ytongları boyadım görüntü pek hoş olmadı o yüzden bunu tavsiye etmiyorum. Doğal olan her şeyi deneme yapabilirsiniz ancak boyamada bitkisel boya kullanımızı tavsiye ederim.Kimyasal her daim risklidir..

Bayflozof

Majör
25 Mar 2020
43
34
80
LV
0

Ben bu messor structor larım için bir yutong yuva yaptım. Ve şık görünsün diye guvaj boya ile boyadım. Guvaj boyanın karıncalarıma bi zararı olurmu? Bi zarar gelirmi? Yardım ederseniz sevinirim.
Su bazlı zehirli madde içermeyen( non toxic) boyalar var ama genede karıncaların gezeceği oyukları boyamamanı tavsiye ederim dış kısmını boyasan dediğim boylarla bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Genede ben hiç boyamamanı tavsiye ederim.

nrgzenes

Media
16 Nis 2020
57
24
50
LV
0

Ben ytong formikaryumlarımda çay demini kullanıyorum tavsiye ederim. Bahçede biçtiğim otları taşla ezip suyunu çıkartıp ytongları boyadım görüntü pek hoş olmadı o yüzden bunu tavsiye etmiyorum. Doğal olan her şeyi deneme yapabilirsiniz ancak boyamada bitkisel boya kullanımızı tavsiye ederim.Kimyasal her daim risklidir..

çay demi banada mantıklı geliyor

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,058
502
425
Ödüller
13
LV
4

Ben artık boyadım. Şey yapsam olur mu? Boyalı yerleri kazısam boya çıkana kadar.

Thordius

Süper Majör
Deneyimli Hobici
26 Ocak 2020
136
146
140
Ödüller
2
LV
1

Nem şimdiye kadar ytong formikaryumlarımı kullanma tecrübesine ulaşamadım.Boya konusunda da yardımcı olamayacağım ancak akvaryum ile uğraştığım zamanlarda tek bir şeye dikkat ederdim, doğayı taklit etmek. Karıncalardada bu şekilde bir yol izlemeyi düşünüyor ve tavsiye ederim. Nekadar doğal(materyal) o kadar sağlıklı bir süreç olacağını düşünüyorum.

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,058
502
425
Ödüller
13
LV
4

Nem şimdiye kadar ytong formikaryumlarımı kullanma tecrübesine ulaşamadım.Boya konusunda da yardımcı olamayacağım ancak akvaryum ile uğraştığım zamanlarda tek bir şeye dikkat ederdim, doğayı taklit etmek. Karıncalardada bu şekilde bir yol izlemeyi düşünüyor ve tavsiye ederim. Nekadar doğal(materyal) o kadar sağlıklı bir süreç olacağını düşünüyorum.
Ben de üzerinden yontmak yerine yenisini yapmaya karar verdim. Çünkü o boyayı yutonk emmiştir diye düşünüyorum.

Users who are viewing this thread

Üst Alt