Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Koloni Transferi

mert252

Media
2 Tem 2020
58
15
50
LV
0

İyi akşamlar, benim bir adet Crematogaster kolonim var. Test tüplerindeki suları biteli uzun zaman oluyor pamuğu da kurudu. Tüpün ağzına bant ile sulu ve pamuklu hazır test tüpünü bağladım. Transfer edeceğim test tüpü kırmızı pvc ile kaplı ve koloninin olduğu test tüpü ışık altında. Önceden 2-3 Tetra kolonimi transfer etmiştim fakat Crematogasterlarım transfer olmuyor. Bulundukları oda biraz soğuk sanırım (test tüpü de soğuk). Ne yapmam lazım?

Benzer konular

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Geçerler yakında 1 gün sonra bile geçmezlerse hafif rahatsız edip kraliçeyi yeni tüpe kaçırabilirsin işçiler peşinden gelir

Freest

Media
10 May 2021
35
14
50
LV
0

kanka ışık kaynağını yaoklaştır yei tüpü çok az da olsa oda ısısına getireye çalış yada transver malzemeleri ile hep birlikde normal odaya al kraliçeyi korkutma yada fazla sarsma strese girebilir fazla etkilemesede üremede etkileyebilir çok az bi titreşi verebilirsin bulundukları tüpe tabi bu dediğim baya son aşama falan haberin olsun

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

banta içerisi hava alması için minik delikler açmayı unutmayın yarın bi bakarsınız koloni havasızlıktan telef olmuş:cry:

mert252

Media
2 Tem 2020
58
15
50
LV
0

Hahaha :D o kadar çok ısınmadılar sadece çok soğuktu. Ayrıca 2. gün ve hala transfer olmadılar ne yapmam lazım? İşçiler gidiyor geliyor yeni test tüpüne ama hanımefendi geçmiyor.
Genel olarak yumurtaların başında toplanıp bekliyorlar işçi ve kraliçe

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Hahaha :D o kadar çok ısınmadılar sadece çok soğuktu. Ayrıca 2. gün ve hala transfer olmadılar ne yapmam lazım? İşçiler gidiyor geliyor yeni test tüpüne ama hanımefendi geçmiyor.
Tüpü biraz eğip diğer tüpe doğru düşmesini veya ilerlemesini sağlayabilirsin ama son çaren bu olsun birde işçi sayın fazlaysa verim alıcağın bi yol var outworld kısmına yeni test tüpü koy onun da yanına eski tüpü koy zamanla yeni olana geçerler

Users who are viewing this thread

Üst Alt