Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe yumurta yemiş

FLATSARN

Yumurta
18 Ocak 2022
14
1
15
LV
0

Arkadaşlar merhaba ben kraliçe karınca aldım. Camponotus sanctus. Kargo öncesinde yumurta ve larvası vardı ancak geldiğinde hiçbirinin olmadığını gördüm. Soğuktan ve stresten yediğini düşünüyorum. Sizce neden ve tekrar yumurtlayana kadar yapmam gereken eksta bir şey var mı? Karanlık bir ortamda test tüpü içinde. İlk işçisi çıkana kadar yem vermemem gerektiğini biliyorum ama bu durumda vermeli miyim? Şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• IMG_20220128_130743.jpg
    IMG_20220128_130743.jpg
    88.2 KB · Görüntüleme: 115

Benzer konular

FLATSARN

Yumurta
18 Ocak 2022
14
1
15
LV
0

Bir sorum daha varr ben şimdi test tüpünü değiştirdim su tarafını pamuğun üstü ıslanacak kadar ittirdim su seviyesine suda kabarcıklar var ama akıntı vs yok kraliçe de tüpün çıkışındaki pamuğa dayanmış şekilde acaba çok mu nemli oldu? Bir de sol ön bacağı hep kıvrık şekilde ve kullanmıyor bu sıkıntı yaratır mı

TarantulaAşığı

Süper Majör
13 Nis 2021
186
117
105
Ödüller
2
LV
1

Bir sorum daha varr ben şimdi test tüpünü değiştirdim su tarafını pamuğun üstü ıslanacak kadar ittirdim su seviyesine suda kabarcıklar var ama akıntı vs yok kraliçe de tüpün çıkışındaki pamuğa dayanmış şekilde acaba çok mu nemli oldu? Bir de sol ön bacağı hep kıvrık şekilde ve kullanmıyor bu sıkıntı yaratır mı
Kaçma isteğinin tamamen strese bağlı olduğunu düşünüyorum. Karanlık olması için üstüne varsa kırmızı pvc ile yoksa siyah bir kartonla sargı yapın. 2 hafta civarı hiç ellemeyin ki iyice strese girmesin. Bacak konusunda ise sıkıntı olacağını asla düşünmüyorum. Hayati bir şeyse dahi karıncalarda maalesef bir işlem yapılamıyor. İlk karıncanızsa heyecanınızı anlayabiliyorum fakat bu hobi biraz da sabır gerektiriyor.

FLATSARN

Yumurta
18 Ocak 2022
14
1
15
LV
0

Kaçma isteğinin tamamen strese bağlı olduğunu düşünüyorum. Karanlık olması için üstüne varsa kırmızı pvc ile yoksa siyah bir kartonla sargı yapın. 2 hafta civarı hiç ellemeyin ki iyice strese girmesin. Bacak konusunda ise sıkıntı olacağını asla düşünmüyorum. Hayati bir şeyse dahi karıncalarda maalesef bir işlem yapılamıyor. İlk karıncanızsa heyecanınızı anlayabiliyorum fakat bu hobi biraz da sabır gerektiriyor.
Açıkçası çok heyecanlıyım sürekli izlemek istiyorum :( ben yaptığım ortamın fotoğrafını atayım eksik yanlış yaptığım bir şey varsa uyarırsanız çok sevinirim. Kullandığım tüp 18 lik. Karınca 16 lık ve daha ince olanıyla gelmişti.

Ekli dosyalar

• IMG_20220128_223513.jpg
    IMG_20220128_223513.jpg
    127.8 KB · Görüntüleme: 105
  • IMG_20220128_223532.jpg
    IMG_20220128_223532.jpg
    103.5 KB · Görüntüleme: 121
  • IMG_20220128_223558.jpg
    IMG_20220128_223558.jpg
    96.9 KB · Görüntüleme: 115

TarantulaAşığı

Süper Majör
13 Nis 2021
186
117
105
Ödüller
2
LV
1

Açıkçası çok heyecanlıyım sürekli izlemek istiyorum :( ben yaptığım ortamın fotoğrafını atayım eksik yanlış yaptığım bir şey varsa uyarırsanız çok sevinirim. Kullandığım tüp 18 lik. Karınca 16 lık ve daha ince olanıyla gelmişti.
Ben de ilk kraliçemi bulduğumda baya heyecanlanmıştım bakmadan edemiyordum. Fakat bu onu sadece strese sokar. Şuanlık bakacak hiçbir şeyi yok yalnızca bi tane karartı :) . Bir süre sabrederseniz inanın değecek. Hobinin eğlencesi işçiler çıktıktan sonra başlıyor.

Faisoulfy

Yumurta
Emektar
Deneyimli Hobici
21 Ocak 2022
24
21
15
Ödüller
3
LV
2

Merhaba Dostum İyi Hobiler İlk Karıncan Sanırım Heycanlısındır Bende Öyleydim Anlıyorum Sıcaklık Konusunda 19-25 Derece Arası İyidir Benim Fikrimce Nem Oranı Düşük Galiba Dijital Ölçerin Gösterdiğine Göre Pamuk Tiftikliyorsa Bence Nemden Yapabilir Bide Su Gelmiyorsa Bide Termal Ölcerin Varsa Linkini Veririmisin?

FLATSARN

Yumurta
18 Ocak 2022
14
1
15
LV
0

Merhaba Dostum İyi Hobiler İlk Karıncan Sanırım Heycanlısındır Bende Öyleydim Anlıyorum Sıcaklık Konusunda 19-25 Derece Arası İyidir Benim Fikrimce Nem Oranı Düşük Galiba Dijital Ölçerin Gösterdiğine Göre Pamuk Tiftikliyorsa Bence Nemden Yapabilir Bide Su Gelmiyorsa Bide Termal Ölcerin Varsa Linkini Veririmisin?
Test tüpünün içi kraliçe transferinden önce 70 küsürlerdeydi nem oranı. Pamuk tiftiklemiyor ancak ön ayaklarını pamuğun üstüne koyup dikey yatıyor gibi duruyordu. Su kısmındaki pamukta su var kontrol ettim ucu ıslak. Fotoğraftaki ölçeri İzmir de bulunan Çankaya Onur çarşısından 30 tl ye aldım geçen hafta. Linki yok maalesef. Teşekkür ederim yanıtlarınız için

Users who are viewing this thread

Üst Alt