Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messor kraliçe karıncamı nasıl formikaryuma geçiririm

DragonFly681

Yumurta
1 Eki 2022
8
0
5
LV
0

Messor kolonim var ama alıştıkları tüpten başka yere geçmek istemiyorlar hatta formikaryumu bile keşif etmediler ne yapabilirim

Son düzenleme:

Benzer konular

DragonFly681

Yumurta
1 Eki 2022
8
0
5
LV
0

Kaç işçisi var acaba
Yaptım ama keşif etmediler onu bekliyorum, tahminimce başlangıçta yanlışlıkla fazla nemlendirdim ondan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum şuan kraliçe stresten ölmesin diye ayın 16sına kadar karanlık tutacağım belki o zamana kadar formikaryuma giriş yaparlar diye tahmin ediyorum o zaman senin dediğin gibi bi tarafı aydınlık bi tarafı karanlık yapacağım

Teodora

Pupa
30 Ara 2022
50
9
30
LV
0

Tüpteki suyun bitmesini bekleyin su bittiğinde zaten daha nemli bir alan arayacaklardır. veya tüpün olduğu kısıma hafif titreşim ve ışık uygulayarak şansınızı deneyin.

DragonFly681

Yumurta
1 Eki 2022
8
0
5
LV
0

Tüpteki suyun bitmesini bekleyin su bittiğinde zaten daha nemli bir alan arayacaklardır. veya tüpün olduğu kısıma hafif titreşim ve ışık uygulayarak şansınızı deneyin.
Anlam veremediğim bi şekilde tüpteki su bitmiyor hava kabarcığı bile oluşmadı
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Tüpteki suyun bitmesini bekleyin su bittiğinde zaten daha nemli bir alan arayacaklardır. veya tüpün olduğu kısıma hafif titreşim ve ışık uygulayarak şansı
Formikaryuma herhangi bir giriş gözlemleyemedim bunun sebebi ne olabilir

Anlam veremediğim bi şekilde tüpteki su bitmiyor hava kabarcığı bile oluşmadı

Formikaryuma herhangi bir giriş gözlemleyemedim bunun sebebi ne olabilir
Karıncalar yaklaşık 3 aydır bende

Son düzenleme:

Teodora

Pupa
30 Ara 2022
50
9
30
LV
0

tüpün içinde tohum var mı varsa çıkartın formikaryumun içine tohum koyun bir kaç tane yemek aramak için formikaryuma geçip keşfedebilirler.

DragonFly681

Yumurta
1 Eki 2022
8
0
5
LV
0

tüpün içinde tohum var mı varsa çıkartın formikaryumun içine tohum koyun bir kaç tane yemek aramak için formikaryuma geçip keşfedebilirler.
Uzun bir süre keşif etmelerini bekledim ve beklememe deydi içine yiyecek bile koydular önerebileceğiniz farklı bir transfer yöntemi var mı yoksa aynı yöntemle devam mı edeyim?

Teodora

Pupa
30 Ara 2022
50
9
30
LV
0

Genel olarak bu yöntemi kullanıyorum ben işlemi hızlandırma ihtimalimiz yok zaten strese sokmadan transfer edebilmemiz için.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Yaptım ama keşif etmediler onu bekliyorum, tahminimce başlangıçta yanlışlıkla fazla nemlendirdim ondan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum şuan kraliçe stresten ölmesin diye ayın 16sına kadar karanlık tutacağım belki o zamana kadar formikaryuma giriş yaparlar diye tahmin ediyorum o zaman senin dediğin gibi bi tarafı aydınlık bi tarafı karanlık yapacağım
bağlayıp birkaç gün ikisini de karanlık tutun sonra ışıkla geçirmeye çalışın

Users who are viewing this thread

Üst Alt