Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karınca Dünyası Forum

Dragan
Dragan
Kanka yeni işçi çıkardığı için bence bu sene kış uykusuna yatırma yeterli oda sıcaklığında muhafaza etsen ve düzenli beslesen işçilerin artıcağına inaniyorum.Biliyorsun compların yumurtalar biraz geç çıkıyor.Çünkü kış uykusuna yatırırsan işçini kaybedebilirsin.
Z
zvalg
tamamdır kanka dediğin gibi yapıcam bakalım inş yumurta alırım
Dragan
Dragan
Alırsın, takma kafanan. Eğer yumurta almassan şu yöntemide deneyebilirsin, dışarda componotus sactus kolonisi bul bi kaç tane pupa al seninkinin yanına koy. O yumurtalara bakacaktır ve çıkartıcaktır.
Z
zvalg
kraliçeyi internet üzerinden aldım isabulda oturuyorum dolayısıyla sanctus türü burada yok
Z
zvalg
zaten asıl korktuğum durum içeride 1 işçi var ve hiç yumurta yok ne koza var ne başka bir şey umarım döllenmemiş değildir kraliçe
Dragan
Dragan
O zaman çıkarmasını beklicen.
Z
zvalg
gerçi kanatlarını kaybettiği için bu durum çok düşük galiba uygun sıcaklık yemek ve stres ortamını hazırlicam bu hafta yumurtlayacağını sanmıyorum inanılmaz stres oldu hayvan 2.hafta yumurta görme dileğiyle
Dragan
Dragan
İşçi nasıl o zaman yanında? Döllenmemiş olsa işçi çıkarmaz
Z
zvalg
sanctuslar başka koloniden işçi kabul ettiği için belki adam yüksek fiyata satmak için işçi eklemiş olabilir o yüzden tedirginim

Üst Alt