Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Türü nedir yardımcı olur musunuz?

Arda Dölek

Süper Majör
2 May 2020
126
80
105
LV
0

Tetramorium mudur? Boyu yaklaşık 10 mm. Farklı açılardan fotoğraflar çekmeye çalıştım.
IMG-20200527-WA0003 - Kopya - Kopya - Kopya.jpg IMG-20200527-WA0004 - Kopya - Kopya - Kopya.jpg IMG-20200527-WA0006 - Kopya.jpg,
IMG-20200527-WA0008 - Kopya.jpgIMG-20200527-WA0009 - Kopya.jpgIMG-20200527-WA0012.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Tetramorium kesinlikle değil Camponotus da olduğunu sanmıyorum Lasius'a benzettim ben.

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

4 GÜN ÖNCE AYNISINDAN BENDE BULDUM LASİUS NEGLECTUSUN ALT SINIFINDAN BİR TÜR BENİMKİNİN İLK İŞÇİSİ ÇOK YAKIN BU ARADA ÇOK KÜÇÜK YUMURTA YAPIYORLAR BENİMKİ İLK GÜN YUMURTLADI ŞUAN 20 YUMURTASI VAR

Arda Dölek

Süper Majör
2 May 2020
126
80
105
LV
0

4 GÜN ÖNCE AYNISINDAN BENDE BULDUM LASİUS NEGLECTUSUN ALT SINIFINDAN BİR TÜR BENİMKİNİN İLK İŞÇİSİ ÇOK YAKIN BU ARADA ÇOK KÜÇÜK YUMURTA YAPIYORLAR BENİMKİ İLK GÜN YUMURTLADI ŞUAN 20 YUMURTASI VAR
Sağ olun. Lasius Neglectus ile ilgili fazla kaynak bulamadım. Sizin bilginiz varsa benimle de paylaşırsanız sevinirim :D

Arda Dölek

Süper Majör
2 May 2020
126
80
105
LV
0

Yakaladıktan 7 saat sonra, saat 01.27'de, ilk yumurtasını gördüm. Bu kadar çabuk beklemiyordum açıkçası ?

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Lasiuslar hızlı üreyen, kolay bakılabilen ve eğlenceli türlerdir gerçekten şanslısın ben de uğraşıyorum günlerdir bulmak için :D iyi hobiler

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

Sağ olun. Lasius Neglectus ile ilgili fazla kaynak bulamadım. Sizin bilginiz varsa benimle de paylaşırsanız sevinirim :D
şekerli suya bayılıyorlar ve çok barışçıl bir tür aynısından bulursan koloniyi 2 kraliçeli yapabilirsin mesela benimki öyle çok çabuk kaçabiliyorlar pamuğu sıkı tutmanı öneririm yumurtalarına ilk günler bakmayabilir sakın korkma 1 veya 2 gün sonra bakacaktır ama kraliçeyi çok izleme hemen yumurtasını ağzına alacaktır 10 veya 15 işçi olunca outvorld veya formikaryuma bağlayabilirsiniz beslenme olarak sivrisinek unkurdu meyve sineği ve şekerli su verebilirsin unutma ilk işçi çıkmadan kraliçeyi beslemeye gerek yoktur tohum yemezler dışardan işçi ekleyebilirsin veya yumurta ama kraliçeyi strese sokmamanı öneririm ilk 1 hafta kraliçeyi olduğu gibi bırak
bana herzaman soru sorabilirsin :)

ATC

Süper Majör
17 May 2020
161
143
140
LV
0

Bu fotoğraftan kesin tanım yapılması mümkün değil. Cins olarak Lasius, ancak daha ileri bir şey söyleyemeyiz. Hiçbir detay görünmüyor.

Arda Dölek

Süper Majör
2 May 2020
126
80
105
LV
0

Bu fotoğraftan kesin tanım yapılması mümkün değil. Cins olarak Lasius, ancak daha ileri bir şey söyleyemeyiz. Hiçbir detay görünmüyor.
Daha net fotoğraflar çekmeye çalışırım ancak dünden beri çok fazla strese soktum sanırım. Bir süre geçtikten sonra, büyük ihtimalle önümüzdeki hafta, yeni fotoğrafları bu konunun altına atarım. Ama siz sorun olmaz şimdi çekebilirsin derseniz bugün de çekmeye çalışırım. :)

ATC

Süper Majör
17 May 2020
161
143
140
LV
0

Doğru bir tanı için kafa ve antenlerin detaylı fotoğrafları gerekecektir, bunları çekme ihtimaliniz de pek yok. Bu yüzden rahatsız etmemeniz daha iyi olur diye düşünüyorum.

HamitANT

Süper Majör
25 Nis 2020
212
86
140
LV
0

Daha net fotoğraflar çekmeye çalışırım ancak dünden beri çok fazla strese soktum sanırım. Bir süre geçtikten sonra, büyük ihtimalle önümüzdeki hafta, yeni fotoğrafları bu konunun altına atarım. Ama siz sorun olmaz şimdi çekebilirsin derseniz bugün de çekmeye çalışırım. :)
Insta varsa yaz ben sana dm'den atayım lasius türlerinin detaylı fotoğraflarını. Insta:hamit_gfb

Arda Dölek

Süper Majör
2 May 2020
126
80
105
LV
0

Doğru bir tanı için kafa ve antenlerin detaylı fotoğrafları gerekecektir, bunları çekme ihtimaliniz de pek yok. Bu yüzden rahatsız etmemeniz daha iyi olur diye düşünüyorum.
Tamam kendim Lasius alt türlerine bakarak bulmaya çalışırım. Peki bu/bunlar olabilir dediğiniz türler var mıdır?

Users who are viewing this thread

Üst Alt