Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Akvaryumda karınca beslemek yardım

Benzer konular

Ant Man

Asker
4 Nis 2021
300
84
155
Ödüller
2
LV
1

Vaselin zeytinyağını bir yerde okumuştum haberin olsun hiç bir işe yaramıyor.

kokunc99

Majör
16 Nis 2021
83
92
80
LV
0

O kadar uzun süredir bu hobideyim, sadece vazelin kullandım. Hep aynı marka vazelin kullandım. Moon marka gül kokulu vazelin kullanıyorum. Gayet de işe yarıyor.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

O kadar uzun süredir bu hobideyim, sadece vazelin kullandım. Hep aynı marka vazelin kullandım. Moon marka gül kokulu vazelin kullanıyorum. Gayet de işe yarıyor.
En mantıklısı ve kullanışlısı vazelin pudra ve zeytin yağının ayarını tuttaramadığında heryer yağ oluyor

#Ekin

Pupa
30 Nis 2020
70
44
30
LV
0

Hangi türü beslemeyi düşünüyorsunuz? Benim camponotuslar bariyet tanımıyor, ne sürsem tırmanıyorlar.

Salihbey

Pupa
18 Nis 2021
30
6
30
LV
0

Hangi türü beslemeyi düşünüyorsunuz? Benim camponotuslar bariyet tanımıyor, ne sürsem tırmanıyorlar.
Bende messor var 80 TL'ye akvaryum aldım birkactane tohum serpiştirdim yerlermi bilmiyorum ama buğday fln attım ne buldularsa hepsini tüpün içine doldurmuslar

Salihbey

Pupa
18 Nis 2021
30
6
30
LV
0

Bir sorum olucak benim messorlarda hiç asker yok canlı un kurdu ve bocegi attım hiç dokunmuyorlar. Not: böcekler için içeride bir adet üzüm var gelip gidip onu yiyorlar yani onları karıncanın yanına atipta aç bırakmadım.

#Ekin

Pupa
30 Nis 2020
70
44
30
LV
0

Bende messor var 80 TL'ye akvaryum aldım birkactane tohum serpiştirdim yerlermi bilmiyorum ama buğday fln attım ne buldularsa hepsini tüpün içine doldurmuslar
Messorlarda işe yarayacağını düşünüyorum vazelinin. Ve evet messorlar tüpün girişini tohumla kapatmayı seviyorlar, bendekiler de yapıyor onu. Eğer canlı yemiyorlarsa koloninin büyüklüğü yeterli olmayabilir, şimdilik ikiye bölüp vermeye devam edin, koloni daha büyük sayılara ulaştığında arada canlı vermeye başlayabilirsiniz.

Salihbey

Pupa
18 Nis 2021
30
6
30
LV
0

Messorlarda işe yarayacağını düşünüyorum vazelinin. Ve evet messorlar tüpün girişini tohumla kapatmayı seviyorlar, bendekiler de yapıyor onu. Eğer canlı yemiyorlarsa koloninin büyüklüğü yeterli olmayabilir, şimdilik ikiye bölüp vermeye devam edin, koloni daha büyük sayılara ulaştığında arada canlı vermeye başlayabilirsiniz.
Çok teşekkürler

Users who are viewing this thread

Üst Alt