Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

05.06.2020 tarihinde bulunan 3 adet farklı cinste kraliçe

omerkrd

Pupa
8 Haz 2020
12
2
30
LV
0

1 numralı kraliçeyi tam olarak anlayamadım ama işçisi tetra işçisine çok benziyor bence.

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

Myrmica tetramoriumdan daha ufak bir tür. Ancak verdiğiniz bilgilerde tam tersi. Emin olamadım.
myrimica ıncompleta
Myrmica-incompleta-1_1200x1200.png
myrimica 1.jpg

ATC

Süper Majör
17 May 2020
161
143
140
LV
0

1 myrmica değil mi?
Arka ve orta bacaktaki tibia çok küçük. Myrmica da gördüğümüz aşırı pütürlü yapı yerine de Tetramorium da oldukça sık karşımıza çıkan çizgi çizgi çok derin olmayan yarıklara benzeyen bir vücut yüzeyi var. Boyut olarak da Tetramorium cinsine uyan bir boyutta. Propodeal spine da Myrmica larda çoğu zaman daha uzun ve sivri bir yapıda, Tetramorium görseldeki gibi nispeten kısa ve propodeum a doğru daha kalın propodeal spine a saship. Sonuç olarak Tetramorium olduğunu düşünüyorum. Kesin cevap için klipeus ve ağzın, yani kafanın önden, net fotoğrafları gerekli.

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

Arka ve orta bacaktaki tibia çok küçük. Myrmica da gördüğümüz aşırı pütürlü yapı yerine de Tetramorium da oldukça sık karşımıza çıkan çizgi çizgi çok derin olmayan yarıklara benzeyen bir vücut yüzeyi var. Boyut olarak da Tetramorium cinsine uyan bir boyutta. Propodeal spine da Myrmica larda çoğu zaman daha uzun ve sivri bir yapıda, Tetramorium görseldeki gibi nispeten kısa ve propodeum a doğru daha kalın propodeal spine a saship. Sonuç olarak Tetramorium olduğunu düşünüyorum. Kesin cevap için klipeus ve ağzın, yani kafanın önden, net fotoğrafları gerekli.
siz daha tecrübelisiniz ben bu konuda bişey diyemem

Users who are viewing this thread

Üst Alt