Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

10 işçili kolonimin kraliçesi öldü

• Konbuyu başlatan Ali
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:09

Ali

Pupa
8 May 2021
38
2
30
LV
0

Cinsi lasius olan kolonimin 10 işçisi vardı kraliçe öldü birden işçileri aynı uçuşta bulduğum başka koloniye koysam tek tek filan kavga olurmu tavsiyenizi beklerim sağ olun...

Benzer konular

Ali

Pupa
8 May 2021
38
2
30
LV
0

Yoksa boğulmadan kurtardığım işçisiz kraliçeyi 10 işçinin içinemi bırakiyim kraliçe ölme ihtimali nedir

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

İşçili hazır koloniye dışarıdan başka işçi eklemek riskli.. ama tek olan kraliçeye deneyebilirsin işçiler ve kraliçe için 2 ayrı tüp yapıp bi outworlde koy direk ekleme yapma sonra kendi hallerine bırak ve gözlemle işçilerden bir kaçı kraliçeyi keşfettikten sonra eğer saldırırlarsa müdahele edersin hemen..

karakter219

Yumurta
16 Tem 2021
14
2
15
LV
0

2 gün önce formica rufibarbis kolonilerimden biri öldü benimde bende ekleme yaptım kabul ettileri hiç sorun olmadı ama dediği gibi riskli

Ali

Pupa
8 May 2021
38
2
30
LV
0

2 gün önce formica rufibarbis kolonilerimden biri öldü benimde bende ekleme yaptım kabul ettileri hiç sorun olmadı ama dediği gibi riskli
Tek tek kenardan köşeden gönderip bir deneyeyim olmassa bırakırım
İşçisiz kraliçeyi başka işçilere salmam muhtemelen öldürme ihtimali yüksek

karakter219

Yumurta
16 Tem 2021
14
2
15
LV
0

bak bende diğer kolonilerin işçileri geldi yeni işçiyi tuttu kralıcenın yanına bıraktı orda temızledıler karıncaları

Ali

Pupa
8 May 2021
38
2
30
LV
0

bak bende diğer kolonilerin işçileri geldi yeni işçiyi tuttu kralıcenın yanına bıraktı orda temızledıler karıncaları
Fail oldu benim 1 tane bıraktım içeri alıp dövdüler
Gittim işçisiz kraliçeyi kraliçesiz koloniye bıraktım inşallah kraliçeyi öldürmeden kabul ederler

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Hadi ya bir süre sonra tekrar dene bence koloni kraliçeyi esir alacaktır onlarda kraliçelerinin öldüğünün farkındadır zaten
Evet bunu bi belgeselde görmüştüm kraliçeleri ölen koloni gidip dışardan başka bir kraliçeyi esir alıp kendi yuvalarına getiriyorlar :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt