Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

2 Sorum Var

Burhan28

Süper Majör
16 Haz 2020
227
90
140
LV
0

Arkadaşlar sizlere karıncalar ile ilgili 2 sorum var. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
1-Karınca ekmeği nedir? Ne işe yarar? Türkiyede popüler olan türlerden hangilerinde karınca ekmeği olur?
2-Pheidole türünde asker karıncalar var sanırım. Asker karıncaların ne gibi faydaları olur? İşçi gibi çalışırlar mı? Majorlar gibi büyük olurlar mı? (pheidole parva)

Benzer konular

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

tohum yiyen türler karınca ekmeği yapar örneğin messor pheidole
2. soru olarak askerlerde işçi gibi çalışırlar ve ve pheidolelerin büyüklüğü koloni büyüdükçe büyür

KertemeyenKele

Asker
Yasaklanmış Üye
2 Nis 2020
286
254
180
Ödüller
4
LV
2

tohum yiyen türler karınca ekmeği yapar örneğin messor pheidole
2. soru olarak askerlerde işçi gibi çalışırlar ve ve pheidolelerin büyüklüğü koloni büyüdükçe büyür
Askerler değilde majörler işçi gibi çalışırdı herhalde majorle askerde farklı forumda biraz tür tanitimlarina bakarsanız görebilirsiniz

Burhan28

Süper Majör
16 Haz 2020
227
90
140
LV
0

Yeni konu açmak istemedim. Bir sorum daha var. Şekerli su yerine toz şeker versek enerji ihtiyaçlarını karşılayamaz mıyız?

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

Arkadaşlar sizlere karıncalar ile ilgili 2 sorum var. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
1-Karınca ekmeği nedir? Ne işe yarar? Türkiyede popüler olan türlerden hangilerinde karınca ekmeği olur?
2-Pheidole türünde asker karıncalar var sanırım. Asker karıncaların ne gibi faydaları olur? İşçi gibi çalışırlar mı? Majorlar gibi büyük olurlar mı? (pheidole parva)
Pheidole parva turkiyede yok ant map e gore pheidoleler karinca ekmeği uretmez sadece messorlar karinca ekmeği yapar

M.bybrt

Majör
24 Tem 2020
79
37
80
LV
0

Screenshot_20200727-225501.png

Pheidole parva turkiyede yok ant map e gore pheidoleler karinca ekmeği uretmez sadece messorlar karinca ekmeği yapar
Yukarda da yazdığı gibi aeu_38 ticaretle Arabistan'a kadar gelmiş bir türmüş yani aslında bu bilinen yayılımı. Çoktan Türkiye'ye de gelmiştir. Yani Türkiye'de yok diyip geçmek olmaz

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

ben hayatımda bir yerde pheidole türü gördüm ordaki karıncalarda tetramorium kadar boyları vardı ve daha inceydi. askerlerde işcilerle aynıydı sadece kafası büyüktü. çok açık turuncu bir rengi vardı türünü araştırmadım uçuşu vardı ama akşama kadar duramadım prenslerini görebildim ancak

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

ben hayatımda bir yerde pheidole türü gördüm ordaki karıncalarda tetramorium kadar boyları vardı ve daha inceydi. askerlerde işcilerle aynıydı sadece kafası büyüktü. çok açık turuncu bir rengi vardı türünü araştırmadım uçuşu vardı ama akşama kadar duramadım prenslerini görebildim ancak
Evet yakin zamanda uçtular hatta bizim bağdaki evin verandasına inip eve gidiyolardi günlerce topladim 50 den fazlasini?

Users who are viewing this thread

Üst Alt