Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

2 tane kraliçe

Ardakral

Süper Majör
21 Mar 2021
156
47
105
LV
0

Tür cins konulu konuda ki iki kıraliçeyi multi koloni yapmak istiyorum şansım kaçtır ( tür tetramorum gibi )

Emboes

Pupa
12 Nis 2021
43
26
30
LV
0

Multiqueen için aynı tür kraliçe olması gerekli. Ayrıca aynı tür bile olsa bazen başarılı olamayabiliyor kraliçelere de bağlı. Eğer aynı uçuşta bulduysanız ve türlerinin aynı olduğundan eminseniz aynı tüpte tutarak gözlemleyebilirsiniz. Multi-queen yapabilecek tür listesi için şu link oldukça yararlı: https://www.antwiki.org/wiki/Category:Polygynous

Son düzenleme:

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Tür cins konulu konuda ki iki kıraliçeyi multi koloni yapmak istiyorum şansım kaçtır ( tür tetramorum gibi )
Multiqueen için aynı cins kraliçe olması gerekli. Ayrıca aynı cins bile olsa bazen başarılı olamayabiliyor kraliçelere de bağlı. Eğer aynı uçuşta bulduysanız ve cinslerinin aynı olduğundan eminseniz aynı tüpte tutarak gözlemleyebilirsiniz. Multi-queen yapabilecek cins listesi için şu link oldukça yararlı: https://www.antwiki.org/wiki/Category:Polygynous
Aynı cins olması yeterli değil, aynı tür de olmalı. Aynı tür bile olsa başarılı olmayabilir. Cinsi tetramorium ise büyük ihtimalle multi denemesi başarılı olmaz. Multinin tetralarda çok da bir farkı olacağını sanmıyorum. Zaten hızlı üreyen bir cins. Bu riski almanızı tavsiye etmem.

Ardakral

Süper Majör
21 Mar 2021
156
47
105
LV
0

Aynı cins olması yeterli değil, aynı tür de olmalı. Aynı tür bile olsa başarılı olmayabilir. Cinsi tetramorium ise büyük ihtimalle multi denemesi başarılı olmaz. Multinin tetralarda çok da bir farkı olacağını sanmıyorum. Zaten hızlı üreyen bir cins. Bu riski almanızı tavsiye etmem.
Tşk bugün baktım 3 ünden birisi bir tane yumurtlamış bay hızlı yumurtladı benim ölrn müessirlerin ın yumurtlaması 1 hafta dürmüştü

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
128
185
Ödüller
3
LV
2

Ben tetramorium buldum aynı yerde aynı uçuştan multi yaotım ikiside öldü

Users who are viewing this thread