Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

*

Benzer konular

Tnakrebs

Media
11 Ağu 2021
173
45
55
LV
0

Cataglyphis Nodus, Cataglyphis Livida, Cataglyphis Bicolor
Dolichedorus, Tapinoma, Pheidole balcania, Pheidole megacephala
Camponotus Ligniperdus, Crematogaster Scutellaris, Messor Barbarus, Hesperius

bunlar önceliğimdir
wp tel no 0539 293 8579
discord id siyah#1538
Tüm türleri yazmışsın
ztn knk weqeq

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Hesperius Türkiye'de yok, barbarusun Türkiye'de varlığı şüpheli(güncel listede mevcut değil), Crematogaster Scutellaris listeden çıkarıldı ve Türkiye'de olmadığı düşünülüyor... Geri kalan türlerin ise bizler tarafından tespit edilmesi mümkün değil. Nereden baksanız bu hatalı isteklere karşılık vermek çok zor. Bol şanslar.

siyah144p

Yumurta
2 Tem 2021
19
0
5
LV
0

Hesperius Türkiye'de yok, barbarusun Türkiye'de varlığı şüpheli(güncel listede mevcut değil), Crematogaster Scutellaris listeden çıkarıldı ve Türkiye'de olmadığı düşünülüyor... Geri kalan türlerin ise bizler tarafından tespit edilmesi mümkün değil. Nereden baksanız bu hatalı isteklere karşılık vermek çok zor. Bol şanslar.
scutellaris, barbarus ve hesperius yok diyelim kimsede okey. ama pheidole megacephala türünü tespit edemiyeceğimizi mi söylüyorsun ?:d

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

scutellaris, barbarus ve hesperius yok diyelim kimsede okey. ama pheidole megacephala türünü tespit edemiyeceğimizi mi söylüyorsun ?:d
Kimsede yok diye bir şey söylemedim. Türkiye coğrafi bölgesinin üzerinde var olmadıkları düşünülüyor ya da varlıkları kesin olarak ispatlanmış değil. Söylediğimiz şeyler çok farklı.
Hayır, spesifik olarak şu türü tespit edemezsin demedim. Genel olarak tür tespitleri alandaki uzman kişilerce yapılmaktadır. Amatörler bu işte pek başarılı olamaz.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Hesperius'un Türkiye'de var olduğunu düşünen birinin Megacephala'yı tespit edebilecek ya da yapılan tespiti teyit edebilecek bilgi, donanım, materyale sahip olmadığını düşünmek benim açımdan rasyonal bir düşüncedir. Fakat üstte söylediğim bu değildi, yine de konusunu sen açmışken söyleyeyim.

siyah144p

Yumurta
2 Tem 2021
19
0
5
LV
0

Kimsede yok diye bir şey söylemedim. Türkiye coğrafi bölgesinin üzerinde var olmadıkları düşünülüyor ya da varlıkları kesin olarak ispatlanmış değil. Söylediğimiz şeyler çok farklı.
Hayır, spesifik olarak şu türü tespit edemezsin demedim. Genel olarak tür tespitleri alandaki uzman kişilerce yapılmaktadır. Amatörler bu işte pek başarılı olamaz.
Hocam bence seninle iletişim sıkıntımız var. Rugosum almak istedim geçen sezon forumlara yazdım yine. ama hiç senin gibi rugosum türkiyede yok denmedi.
bence senin amacın bildiğin bilgiyi bildiğini kanıtlamak. ayrıca bir istek nasıl hatalı olur ki imkansız bi' tür istemiyorum :d onun için fazla zorlamayacağım. iyi forumlar sana.

Users who are viewing this thread

Üst Alt