Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

.

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Yaşam alanının bir görselini paylaşsaydın eksik veya fazla birşey varmı yokmu yorum yapabilirdik.. ayrıca genel bir durum olabilir çünkü tarantulalar çok iyi görüşe sahip değildir hava akımına göre veya bacaklarındaki tüyler sayesinde yön belirler ve haraket eder

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Kabın çok büyük olması dışında sorun yok fakat duruşu stress belirtisi

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
989
497
325
Ödüller
13
LV
4

streslendiklerinde saklanacak yeri yoksa ordan yürüyüp uzaklaşmak istemesi koşması normal

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

stresi nası azalta bilirim yuvasına bi mağra yaptım onda duruyo geceden beri
Çok sık kontrol etmeyerek.. öyle kedi kuş gibi değiller günde 10 kere kabı eline alıp kontrol etmeye bakmaya gerek yok.. 2-3 günde bir nem yapmak ve haftada bir beslemek dışında çok fazla kurcalama

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Çok çok normal. Lütfen hayvanı 1 hafta boyunca nemini vermek dışında rahatsız etmeyin. Mümkünse hafif karanlık bir yere koyun. Kendisine yer yaptıktan sonra kolay kolay kaçmayacaktır. Ben şahsen saklanma alanına ihtiyaç duymuyorum. Benim slingim yeni kabına aldıktan sonra 3-4 gün rahat bırakırım o zaten ağ vs örüp yerini yapar ve asla kaçmaz. Bu arada yaşam alanı bir petek ya da sıcak\soğuk bir şeyin üzerinde mi ? Torfu herhangi bir şekilde gübreli bir bitki torfu mu ? Zeminden rahatsız oluyor olabilir. Petek üzerinde vs asla tutmayın. Torfunun da saf 100% Hindistan cevizi torfu olduğundan ya da tarantula için uygun bir torf olduğundan emin olun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Çok çok normal. Lütfen hayvanı 1 hafta boyunca nemini vermek dışında rahatsız etmeyin. Mümkünse hafif karanlık bir yere koyun. Kendisine yer yaptıktan sonra kolay kolay kaçmayacaktır. Ben şahsen saklanma alanına ihtiyaç duymuyorum. Benim slingim yeni kabına aldıktan sonra 3-4 gün rahat bırakırım o zaten ağ vs örüp yerini yapar ve asla kaçmaz. Bu arada yaşam alanı bir petek ya da sıcak\soğuk bir şeyin üzerinde mi ? Torfu herhangi bir şekilde gübreli bir bitki torfu mu ? Zeminden rahatsız oluyor olabilir. Petek üzerinde vs asla tutmayın. Torfunun da saf 100% Hindistan cevizi torfu olduğundan ya da tarantula için uygun bir torf olduğundan emin olun.

Bu arada yeni kabına 2 gün önce almışsınız. Yem denemesinde 1 hafta bulunmayın. Yemler onu strese sokacak ve yeni yaşam alanına alışması için gereken süreyi uzatacaktır.

Users who are viewing this thread

Üst Alt