Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

.

Benzer konular

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Tarantulam bu sabah kontrol ettiğimde hiç bi sıkıntısı yoktu dışarıdan geldim böyle duruyordu ne oldu ne yapmalıyım

Sakın dokunma asla rahatsız etme. Kapağını kapat kabuk atıyor. Sakın elleyip dürtme kabukta sıkışabilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Tarantulam bu sabah kontrol ettiğimde hiç bi sıkıntısı yoktu dışarıdan geldim böyle duruyordu ne oldu ne yapmalıyım

Ortam nemi yeterli. Şu an yapman gereken tek şey onu rahat bırak mümkünse odandaki perdeyi falan kapat ışık girmesin içeri haricinde asla dokunma rahatsız etme. Kabuk atarken altın kural canlıyı rahatsız etmemektir. En geÇ 2-3 saat içinde kabuk atımı gerçekleşecektir.

KuruBOAZ

Yumurta
11 Nis 2022
38
4
15
LV
0

Sakın dokunma asla rahatsız etme. Kapağını kapat kabuk atıyor. Sakın elleyip dürtme kabukta sıkışabilir

Tamam sağolun
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ortam nemi yeterli. Şu an yapman gereken tek şey onu rahat bırak mümkünse odandaki perdeyi falan kapat ışık girmesin içeri haricinde asla dokunma rahatsız etme. Kabuk atarken altın kural canlıyı rahatsız etmemektir. En geÇ 2-3 saat içinde kabuk atımı gerçekleşecektir.

Kabuktan sonra besleme yapmayacağım değil mi 7-10 gün sonra besleyeceğim diye biliyorum

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Tarantulalarda bir sorun olup olmadığını anlamanın bir kaç yolu var. Tarantulan death curl duruşu yapmıyorsa, abdomeni kuru üzüm gibi büzüşmediyse ve abdomeni çok küçülmediyse bu tarantula sağlıklıdır. Haricinde ters durması yan durması yere değerek uzanır gibi durması hiç bir sağlık problemini teşkil etmez.
Şimdi bırak kabuğunu atsın 4-5 gün sonra yem ver asla öncesinde verme yemeyecektir yemeye çalışırsa dişi kırılacaktır ve ölecektir. 4-5 gün bekle öyle yem ver.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Tamam sağolun
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Kabuktan sonra besleme yapmayacağım değil mi 7-10 gün sonra besleyeceğim diye biliyorum

Tarantulan daha sling boyda. 10 gün uzun bir süre 5 gün idealdir.

KuruBOAZ

Yumurta
11 Nis 2022
38
4
15
LV
0

Araştırmadan almayın artık şu canlıları. Hayvan kabuk atiyor. Rahatsız etme.
Araştırdim kabuk atacağını kaç gün önce burdaki adamlara sordum kabuk atmaz dediler ben kabuk atacagini dusundum ve kabuk attı siz araştırmadan almayın demişsiniz ben zaten kabuk attigini dogrulamak için sordum ilk hayvanım olduğu için endişelendim siz bu üslupla kimseye yardimci olamazsiniz

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Biz bu forumda çok arkadaşımıza kardeşimize yardımcı olduk. Ama hâlâ arastirilmadan gelen sorular var. Bilmemek suç değil ama öğrenmemek suç. Üsluba takılmadan sen de forumdaki insanları anla lütfen. Tarantula ters yatıyorsa kabuk arıyordur bu genel birşey. Google ters yatan tarantula yazsan bile kabuk attigini görmüş olursun. Emin ol insanlar sıkıldı artık ve bunu sadece senin açtığın konu için söylemiyorum. Canlı ters yatınca öldü sanıp elinde evirip çevirip kendisi öldürenler var. Artık canlılara üzülüyoruz, sahibinin cebinden çıkan para umrumuzda değil. Kabuk attığını biliyor olsan tarantulam kabuk mu atıyor diye sorman lazim. Ama tarantulam neden ters yattı dersen herkes arastirmadigini düşünür. İyi hobiler bol bol arastirmalar

ArGent

Yumurta
29 Haz 2022
40
3
15
LV
0

Araştırdim kabuk atacağını kaç gün önce burdaki adamlara sordum kabuk atmaz dediler ben kabuk atacagini dusundum ve kabuk attı siz araştırmadan almayın demişsiniz ben zaten kabuk attigini dogrulamak için sordum ilk hayvanım olduğu için endişelendim siz bu üslupla kimseye yardimci olamazsiniz
Biz bu forumda çok arkadaşımıza kardeşimize yardımcı olduk. Ama hâlâ arastirilmadan gelen sorular var. Bilmemek suç değil ama öğrenmemek suç. Üsluba takılmadan sen de forumdaki insanları anla lütfen. Tarantula ters yatıyorsa kabuk arıyordur bu genel birşey. Google ters yatan tarantula yazsan bile kabuk attigini görmüş olursun. Emin ol insanlar sıkıldı artık ve bunu sadece senin açtığın konu için söylemiyorum. Canlı ters yatınca öldü sanıp elinde evirip çevirip kendisi öldürenler var. Artık canlılara üzülüyoruz, sahibinin cebinden çıkan para umrumuzda değil. Kabuk attığını biliyor olsan tarantulam kabuk mu atıyor diye sorman lazim. Ama tarantulam neden ters yattı dersen herkes arastirmadigini düşünür. İyi hobiler bol bol arastirmalar
emre doğru söylüyor tarantula bakımı çok zor değil forumlarda vs yeterli bütün bilgiler var insanlar cidden araştırmadan alıp abuk subuk şeyler yapıyorlar artık bi çok insan bunlardan sıkılmış durumda o yüzden tepkisi normal

Users who are viewing this thread

Üst Alt