Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Abdomen ve Kanat

Parzival

Media
2 Eki 2020
98
31
50
LV
0

IMG_20201111_132607.jpg
IMG_20201111_132614.jpg

Bu kraliçeyi dün buldum . Bulduktan sonra aldım , tüpe koydum . Bir süre hiç ayrılmadı su olan taraftan ve yarıya katlanıp durdu bekledi . Hiç hareket etmiyordu . Ve görüldüğü gibi tek kanadı var , tek kanadı da havaya bakıyor . Abdomeni de küçülüp büzülmüş gibi biraz . Yürümeye başladı ancak onu bu hâle getiren nedir ? Almam gereken bir önlem var mıdır ?

Benzer konular

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Abdomeninde kırıklar varsa kanadı yırtıksa bir karınca saldırmıştır olağan birşey. Kanadı döker zaten ama abdomen konusunda başka birşey söyleyemeyeceğim.

Parzival

Media
2 Eki 2020
98
31
50
LV
0

Abdomeninde kırıklar varsa kanadı yırtıksa bir karınca saldırmıştır olağan birşey. Kanadı döker zaten ama abdomen konusunda başka birşey söyleyemeyeceğim.
Sadece abdomenin bir bölgesinde ezik gibi bir şey var küçük . Kanadı sağlam ama dediğim gibi bir tanesi yok . Kanadında da garip bir sıvı var ama anlayamadım tam . Zaman gösterecek sanırım . Umarım sağlığında büyük bir sorun ortaya çıkarmaz .

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Sadece abdomenin bir bölgesinde ezik gibi bir şey var küçük . Kanadı sağlam ama dediğim gibi bir tanesi yok . Kanadında da garip bir sıvı var ama anlayamadım tam . Sizce bu bir sorun oluşturur mu yumurtlama açısından vs. ?
Suya sürünmüştür. Ama emin değilim seçemedim sıvının rengini birde abdomende herhamgi bir alkıntı/delik varmı diye bakarmısınız? Eğer abdomen delikse büyük sıkıntı oluşturur

Parzival

Media
2 Eki 2020
98
31
50
LV
0

Suya sürünmüştür. Ama emin değilim seçemedim sıvının rengini birde abdomende herhamgi bir alkıntı/delik varmı diye bakarmısınız? Eğer abdomen delikse büyük sıkıntı oluşturur
Yani delik var mı tam göremiyorum ama hani küre bir şeyin tek yüzüne kesik atarsınız da V harfi şeklinde kesilir . Sanırım o tarz bir kesik var abdomenin ortalarında . Ayrıca abdomenin ucuna yakın , yere bakan tarafında opak beyaz bir akıntı var gibi duruyor .

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Yani delik var mı tam göremiyorum ama hani küre bir şeyin tek yüzüne kesik atarsınız da V harfi şeklinde kesilir . Sanırım o tarz bir kesik var abdomenin ortalarında . Ayrıca abdomenin ucuna yakın , yere bakan tarafında opak beyaz bir akıntı var gibi duruyor .
Yara gibi gözkür abdomen kesikleri. Çizik gibi birşeyse sorun yok. İçindende bir sıvı akar. Ama kurumuş olabilir bu tarz yaraların abdomendeki yumurtalara nasıl bir etkisi olur tam kestiremiyorum. Zaman gösterir ne olacağını

Parzival

Media
2 Eki 2020
98
31
50
LV
0

Ölüm sebebi neydi
Hiç bilemiyorum , anladığım kadarıyla yaralıydı zaten . Sabah baktığımda ölüydü , biraz baktım belki hareket eder diye etmedi . Ben de kapattım akşama kadar beklettim . Sonra baktım baktım hiç hareket yok . Karar verdim öldüğüne . Zaten sabahki duruşundan ilk başta belliydi ama tekrar bir şans vereyim demiştim .

Users who are viewing this thread

Üst Alt