Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Acil Yardım Murinus !!!!

• Konbuyu başlatan peder
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:17

peder

Yumurta
11 Eyl 2022
11
0
5
LV
0

L7 L8 Murinusum var bugün kabından bir fırladı odanın içinde yakalayana kadar canım çıktı çok hızlı hareket ediyo yem verirken bile kaçıcak diye ödüm kopuyo baktığım kabın görselini paylaşıcam bana rahat besleyebiliceğim bi yöntem önerin lütfen nasıl bir yol izlemeliyim

Ekli dosyalar

• B8002804-62E7-43A3-B6DE-F772DD8F40D2.jpeg
    B8002804-62E7-43A3-B6DE-F772DD8F40D2.jpeg
    234.9 KB · Görüntüleme: 126

Benzer konular

Dnzokr

Yumurta
5 Nis 2022
32
15
15
LV
0

Dikey/silindir bi kap tercih etmen yararına olabilir. Besleme yaparkende kapağı çok değil 2-3 cm yemi atabileceğin kadar boşluk bırakacak şekilde atarsan bir sıkıntı yaşamazsın

peder

Yumurta
11 Eyl 2022
11
0
5
LV
0

lasiodora da var bende oda l6 l7 civarı ama o kadar hızlı değil biraz daha miskin hareket ediyo normal mı murinusun bu kadar hızlı olması

Dnzokr

Yumurta
5 Nis 2022
32
15
15
LV
0

Evet normal. Tür farklarından ötürü tarantulaların özellikleride değişiyor. Ağaç, çalı, yer hepsinin özellikleri birbirinden farklı. Ağaç türleri nitekim yer türlerine göre daha hızlıdır. Murinusta hepsinden biraz bulunduğu için en sıkıntılı ama en heyecan verici tür

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,856
475
Ödüller
20
LV
5

Biraz daha dikey kap kullanıp torfu yükseltip ağ öreceği tünel yapacağı saklanacağı bir ortam hazırlamalısın.. Afrika türlerinin çoğu aynı karakterdedir hızlı ve öfkeli :)

Dnzokr

Yumurta
5 Nis 2022
32
15
15
LV
0

Şahsi önerim, murinus dikkatli bakılmadığında tecrübe farketmeksizin gerçekten sıkıntı verecek bir tür. Yer türleri gibi, kapağı açıkken iş yapılacak bir tür değil. Kullandığınız kaba bakılırsa kapağını açmak için biraz güç sarfetmeniz lazım. Yemini verirken, kapağını kaçamayacağı kadar, sadece yemi atacak kadar boşluk bırakın. kapağını kapayın bir sorun yaşamazsınız ama kabı değiştirmeniz daha iyi olur

Ercans

Yumurta
2 Nis 2022
14
1
15
LV
0

dostum canlıyı cok rahatsız etmicek kaplar kullan muriler direk atağa geçen türler

peder

Yumurta
11 Eyl 2022
11
0
5
LV
0

Yardımlarınız için teşekkür ederim elime alamadığım için bide çok seri olduğu için kabını dediğiniz gibi değiştiricem ama bi kere aklımı aldı nasıl başka kaba alıcam ben bu arkadaşı 😅😅
Biraz daha dikey kap kullanıp torfu yükseltip ağ öreceği tünel yapacağı saklanacağı bir ortam hazırlamalısın.. Afrika türlerinin çoğu aynı karakterdedir hızlı ve öfkeli :)

Dnzokr

Yumurta
5 Nis 2022
32
15
15
LV
0

Yardımlarınız için teşekkür ederim elime alamadığım için bide çok seri olduğu için kabını dediğiniz gibi değiştiricem ama bi kere aklımı aldı nasıl başka kaba alıcam ben bu arkadaşı 😅😅
Canlının sığabileceği hacmin 4-5 katı bir kap bulun. Tercihen kapaklı, teraryumunun içine yerleştirin, yavaş hareketlerle canlının içine girmesini sağlayın. 2. Yol ise teraryumun yarısı kadar büyük bir kap bulun canlının üstüne koyun kağıt yardımıyla ters çevirin ve kapağını kapatın. Bunun için murinus rehouse yazarak youtubeden yararlanabilirsiniz

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

saklanma alanı kullanmanız iyi olur bunun yanında yuvada hiç ağ görünmüyor (olaydan sonra torfu değiştirmediyseniz) yuva yapmamaış her şeyden önce canlının yuva yapmasını yerleşmesini bekleyin yoksa böyle şeyler çok olası

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
370
275
Ödüller
5
20
LV
2

benim gönderdiğim murinus sanırım ben ufak bir kapta bol torf ile besliyordum öyle bi oetama alip bir süre bekleyin ağ ördükten sonra kacma istegi olmuyor ağ örmeden de yem verilmwmeli zaten suan yol stresi var hayvanda

Users who are viewing this thread

Üst Alt