Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Aphalarda işçi çıkana kadar beskemek gerekirmi

Ömer say

Majör
6 Ağu 2020
134
23
75
LV
0

Arkadaşlar kraliçenin türü aphagenoster miydi neydi ben alt türünü bilmiyorum beslemek lazımmı işçi çıkana kadar

Benzer konular

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Arkadaşlar kraliçenin türü aphagenoster miydi neydi ben alt türünü bilmiyorum beslemek lazımmı işçi çıkana kadar
Bizdeki çoğu kraliçe de ilk işçi çıkana kadar besleme yapmana gerek olmuyor, arada şekerli su verebilirsin , yumurtalı kraliçelere şekerli su verip işçilerin daha çabuk çıktığını duydum ve denedim bunu tetralarda sonuç şekerli su vermediklerime oranla daha hızlı çıktılar ama dediğin türde bu durum olur mu bilemem denemek lazım. Şekerli su vereceksen de canlının strese girmemesi için hafta da bir kere ver. Eğer verdiğin şekerli suyu tüketmez ise hiç bir şekilde şekerli su takviyesi yapma

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Hayır fully claustraldır.
TR'de semi claustral cinsler(parazitik ve raiderlar hariç polyergus,formica sanguinea gibi):

ponera,hypoponera,cryptopone,myrmica,manica,strumigenys,cataglyphis daha da vardır birkaç tane

Yalnız myrmica ve cataglyphis bulman daha olası

Users who are viewing this thread

Üst Alt