Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Arkadaşlar karıncalarım darbe yaptı

ulerzear

Yumurta
16 Ocak 2022
33
2
15
LV
0

Lasius türü karıncalarım 2 gün önce un kurdu vermeme rağmen kraliçelerini öldürüp ikiye ayırmışlar. Abdomeni yumurtaların yanınfa kafasını ileriye sürüklemişler. Belkide kraliçe öldünce bölmüşleridr bilmiyorum ama çok şaşırdım. Sizce neden olmuştur ?

Ekli dosyalar

• IMG_4030.jpeg
    IMG_4030.jpeg
    202.4 KB · Görüntüleme: 91
  • IMG_4029.jpeg
    IMG_4029.jpeg
    151.8 KB · Görüntüleme: 94
  • IMG_4028.jpeg
    IMG_4028.jpeg
    182.5 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleme:

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

besleme ile alakalı değil öyle olsa ilk işçiler ölürdü.. ve işçiler durup dururken ortada birşey yokken kraliçeye saldırmaz işçi veya kraliçe eklemesi yaptınızmı ? Mesala a kolonisinin kraliçesi ölmüştür işçileri b kolonisine eklersiniz veya tam tersi anca böyle durumlarda işçi-kraliçe kabul etmeme durumu oluyor ve kaos başlıyor

ulerzear

Yumurta
16 Ocak 2022
33
2
15
LV
0

besleme ile alakalı değil öyle olsa ilk işçiler ölürdü.. ve işçiler durup dururken ortada birşey yokken kraliçeye saldırmaz işçi veya kraliçe eklemesi yaptınızmı ? Mesala a kolonisinin kraliçesi ölmüştür işçileri b kolonisine eklersiniz veya tam tersi anca böyle durumlarda işçi-kraliçe kabul etmeme durumu oluyor ve kaos başlıyor
Yok öyle bir şey yapmadım. Kraliçeyi koydum yumurtladı falan herhangi bir müdahalede bulunmadım.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar işçiler kealiçenin gövdesini ve kafasını tüpün sonuna pamuğa dayamışlar. Abdomen kısmı yumurtaların yanında

Son düzenleme:

captain

Media
5 May 2021
173
43
55
LV
0

çok rahatsız olan ve strese giren kraliçe yuvayı terketmeye ve yumurtalar ile ilgilenmemeye başlıyor işçiler ısrarla yumurtaların yanına çekiyor olmadı en sonunda kafasını koparıyorlar başıma geldi belki seninkide öyle olmuştur . durmadan tüpü açıp besleme yada gözlem yapmış olabilrsin.

Users who are viewing this thread

Üst Alt