Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Arkadaşlar

emr_ylmz17

Yumurta
6 Mar 2023
9
1
15
LV
0

Arkadaşlar merhaba mart ayinda ucusu olan türleri kisaca bana yazabilecek var mi ve hangi bolgelerde bulunduğunu duzgun bilgi alamıyorum hic biryerden

Benzer konular

Hormiga

Süper Majör
Editör
Deneyimli Hobici
7 Eyl 2022
280
109
140
Ödüller
5
LV
2

Bu ay messorlarda ucuyor ve burda olmayan turkiyede olan bir çok tur uçuyor hepsini soylecek satirlar boyu uzar kisaca bu gorsele bakarak anlayabilirsin

emr_ylmz17

Yumurta
6 Mar 2023
9
1
15
LV
0

Bu ay messorlarda ucuyor ve burda olmayan turkiyede olan bir çok tur uçuyor hepsini soylecek satirlar boyu uzar kisaca bu gorsele bakarak anlayabilirsin
Mesela ben suan canakkalenin bi köyünde yaşayan biriyim etraftaki yuvalari bi gozledim en cok messor aphonagaster componts pheidole componotusun da bi kac turu daha en cok bunlari gordum ama benim asil sormak istedigim ben mesela fellah bulmak cok istiyorum ama ne zaman arayacagimi yani gecemi gunduz mu hangileri ne zaman ucuyo en cok felan tarihleri zaten bellide bi tek iste saat araliklari

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
989
497
325
Ödüller
13
LV
4

bu takvimler tahmini şeyler kesin değil yani baharda camponotus, messor vs. uçuşu olacak ama kesin şu hafta olacak gibi bir şey yok tür konusunda da tür ayrımı yapamıyoruz biz zaten çok spesifik bir tür olmadıkça fellah benzeri bir tür bulursanız onun da fellah olup olmadığını anlayamayız saat ve yer için de kesin bir şey yok koloniler hazırsa havanın uygun olduğu herhangi bir gün olabilir evinizin içinde de bulabilirsiniz balkonda da

Users who are viewing this thread

Üst Alt