Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

(B1) Cataplyphis Günlüğüm 1

zırıç

Majör
31 May 2020
95
33
80
LV
0

Evet üstadlarım sonunda benden istediğiniz günlüğe başlıyorum öncelikle ne yaptıysam yada yapmadıysam sizlerle paylaşmak istiyorum ki bu benim için çok önemli resimlerde gördüğünüz gibi küçük bir tüp kullanıyorum büyük yani uzun tüplerde kraliçe sürekli kaçmaya çalıştı en sonunda bunu denedim ve gayet sakinleşti dha sonra farklı iki koloniden işçiler ve bir adet pupa ekledim zaten bu hikayeyi biliyorsunuz bulundukları ortam evin cam balkonu öğleden sonra 30 dereceleri görüyor iş yerimdeki koloniyi takip ettiğimde cataların tohum taşıdıklarını da görmüştüm önce yarma buğday verdim yüzüne bile bakmadılar daha sonra da kavrulmuş buğday verdim deli oldular şekerli su sürekli önlerinde ve micro un kurdunu saniyesinde yiyorlar besleme şartlarım da bu şekilde yaklaşık 1 haftadır yumurtlamayan kraliçem de dün işçi eklememin sonunda bugün yumurtladı şümdiye kadar yaptığım yada denediğim yöntemler bunlar bir mahşallahınızı esirgemezseniz sevinirim?
image.jpg

Benzer konular Forum Tarih
Murat erfidan Karıncalar 8 688

Benzer konular

Erbek808

Süper Majör
28 May 2020
213
95
140
Ödüller
2
LV
1

Evet üstadlarım sonunda benden istediğiniz günlüğe başlıyorum öncelikle ne yaptıysam yada yapmadıysam sizlerle paylaşmak istiyorum ki bu benim için çok önemli resimlerde gördüğünüz gibi küçük bir tüp kullanıyorum büyük yani uzun tüplerde kraliçe sürekli kaçmaya çalıştı en sonunda bunu denedim ve gayet sakinleşti dha sonra farklı iki koloniden işçiler ve bir adet pupa ekledim zaten bu hikayeyi biliyorsunuz bulundukları ortam evin cam balkonu öğleden sonra 30 dereceleri görüyor iş yerimdeki koloniyi takip ettiğimde cataların tohum taşıdıklarını da görmüştüm önce yarma buğday verdim yüzüne bile bakmadılar daha sonra da kavrulmuş buğday verdim deli oldular şekerli su sürekli önlerinde ve micro un kurdunu saniyesinde yiyorlar besleme şartlarım da bu şekilde yaklaşık 1 haftadır yumurtlamayan kraliçem de dün işçi eklememin sonunda bugün yumurtladı şümdiye kadar yaptığım yada denediğim yöntemler bunlar bir mahşallahınızı esirgemezseniz sevinirim?Ekli dosyayı görüntüle 1600
ben ilk nodusumu yumurtlatamadım, bugün bi tane daha buldum hemen aynı işlemleri uyguluyorum :D

zırıç

Majör
31 May 2020
95
33
80
LV
0

Umarım sizin de şnze yarar ve yine umarım ki brnim deneyimlerim bir şans değil hobide öncülük eden bilgiler olur. Bu arada saatlerdir camın arkasından balkonun ışığını yakıp kraliçeyi besleyişlerini yumartayla ilgilenişlerini izliyorum?

zırıç

Majör
31 May 2020
95
33
80
LV
0

Bir ekleme daha eğer siz de işçi eklerken benim gibi yumurta yada pupa alırsanız bulduğunuz koloniden işçiler ekledikten sonra kraliçeye verdikleri tepkiye göre yumurta yada pupayı outworld a bırakın benim eklediğim pupayı aynı yerden aldıpım işçi kraliçeyi tanıdıktan sonra direk altına taşıdı tüpün içerisine

zırıç

Majör
31 May 2020
95
33
80
LV
0

Kesinlikle beni yanlış anlamayın üstadlarım sadece en ince ayrıntısına kadar denediğim ve yaptığım şeyleri anlatıyorum niyetim asla bilmişlik taslamak değil. Ülkemizde en güzel renkli ve boylu türü bunca zamandır ehlileştirememek bana tuhaf geldi ve sadece bu türe yöneldim

ATC

Süper Majör
17 May 2020
161
143
140
LV
0

Kesinlikle beni yanlış anlamayın üstadlarım sadece en ince ayrıntısına kadar denediğim ve yaptığım şeyleri anlatıyorum niyetim asla bilmişlik taslamak değil. Ülkemizde en güzel renkli ve boylu türü bunca zamandır ehlileştirememek bana tuhaf geldi ve sadece bu türe yöneldim
Bilgi veriyorsun diye kimse bir şey demez dostum merak etme :)

Erbek808

Süper Majör
28 May 2020
213
95
140
Ödüller
2
LV
1

Bir ekleme daha eğer siz de işçi eklerken benim gibi yumurta yada pupa alırsanız bulduğunuz koloniden işçiler ekledikten sonra kraliçeye verdikleri tepkiye göre yumurta yada pupayı outworld a bırakın benim eklediğim pupayı aynı yerden aldıpım işçi kraliçeyi tanıdıktan sonra direk altına taşıdı tüpün içerisine
53630328-9DE2-4DBC-A7EF-907DE4B3C4D2.jpeg

outworldun aynısını yaptım valla, henüz bugün bulduğum için 2-3 gün bekleyeceğim, yumurtlamaz ise işçi ekleyeceğim. umarım alırım yumurtasını ☺️

Erenimooo

Süper Majör
5 Haz 2020
109
41
105
LV
0

Bu forumda hiç rastlamadım. Umarım rastlamayız :)

zırıç

Majör
31 May 2020
95
33
80
LV
0

Bence pupa ve işçi eklemek çok daha mantıklı çünkü işçi pupasını koruma içgüdüsüyle hareket ediyor bir bakıyor kraliçe al annem bunu sakla ben san bkrım diyor?

zırıç

Majör
31 May 2020
95
33
80
LV
0

Tek başına işçi strese girip kaçmaya çalışıyor yada kraliçeye saldırıyor

Users who are viewing this thread

Üst Alt